I dënuar me 6 vite burg nga gjykata e Selanikut, arrestohet në Vlorë 43 vjeçari i shpallur në kërkim

I dënuar me 6 vite burg nga gjykata e Selanikut, arrestohet në Vlorë 43 vjeçari i shpallur në kërkim

Foto ilustruese

Policia e Vlorës ka arrestuar 43 vjeçarin M.Ll i cili ishte i shpallur në kërkim pasi ishte i dënuar me vendim të prerë nga gjykata e Selanikut në Greqi.

43 vjeçari është dënuar me 6 vjet dhe 8 muaj burg për veprën penale të ndihmës për kalim të paligjshëm të kufirit.

“Në vijim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve bënë ndalimin e këtij shtetasi, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë, me vendimin e datës 28.12.2021, ka njohur vendimin penal të Gjykatës Njëantarëshe të Krimeve të Selanikut, Greqi, e cila e ka dënuar 43-vjeçarin, me 6 vjet, 8 muaj e 15 ditë burgim, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit”-thuhet në njoftim.

Pas arrestimit të tij, policia ka ushtruar një kontroll në shtëpinë e 43 vjeçarit ku janë gjetur dhe sekuestruar sasi të vogla kokaine dhe kanabisi.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Teuta bën 'shopping' te Kukësi, një sulmues për Edi Martinin

Teuta bën 'shopping' te Kukësi, një sulmues për Edi Martinin