I dënuar në Itali me 8 vite burg për trafik droge, arrestohet në Elbasan me qëllim ekstradimin 42-vjeçari  

I dënuar në Itali me 8 vite burg për trafik droge, arrestohet në Elbasan me qëllim ekstradimin 42-vjeçari  

Arrestohet në Elbasan Klodjan Hajderlli, 42 vjeç, banues në lagjen “Emin Matraxhiu”, i cili kërkohet në Itali për trafik droge. Arrestimi i tij u bë me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

42-vjeçari është dënuar në 13 tetor në 2017 nga  Gjykata e Apelit Romë, me 8 vjet burgim për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike", parashikuar nga Kodi Penal i Italisë, nga të cilat i kanë mbetur për të vuajtur edhe 5 vjet burgim.

Interpol Tirana vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se në primaret e Rithemelimit ka garë të ndershme?×

Lajmi i fundit

Arilena Ara guxon në këngën e re, shfaqet pa filtra dhe e pa lyer në klipin muzikor

Arilena Ara guxon në këngën e re, shfaqet pa filtra dhe e pa lyer në klipin muzikor