I dënuar në Kosovë me burg për ‘Dhunë në familje’, arrestohet 50-vjeçari në Tropojë, në pranga edhe një tjetër ndërtoi pa leje

Foto ilustruese

KUKËS- Policia e Kukësit ka vënë në pranga një 50-vjeçar me qëllim ekstradimin, pasi disa ditë më parë është dënuar me burg për “Dhunë në familje”.

Arrestimi i F.G banues në Tropojë u bë me qëllim ekstradimi drejt Kosovës, pasi Gjykata Themelore Gjakovë, me vendimin e datës 04.11.2021, i ka caktuar masën e sigurimit personal "Arrest në burg".

Në pranga është vënë edhe H.S 43 vjeç, banues në Valbonë  pasi është kapur duke ndërtuar pa leje,

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tropojë dhe Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Rrëfimi i fundit i Kurt Kolës: Biseda me Fatos Lubonjën! Si e arrestuan 'ujqërit' Sherif Merdanin, i zunë pritë kur ishte me të fejuarën