I dënuar për pengmarrje, arrestohet 35 vjeçari në Durrës! Në pranga edhe 34 vjeçari, nxori armën gjatë sherrit në plazh, por ndërhyri policia

I dënuar për pengmarrje, arrestohet 35 vjeçari në Durrës! Në pranga edhe 34 vjeçari, nxori armën gjatë sherrit në plazh, por ndërhyri policia

Foto ilustruese

35 vjeçari Xhaferr Neli është arrestuar sot në Durrës pasi është dënuar me burg për “Heqje të paligjshme e lirisë". Në 2018, 35 vjeçari ka marrë një person me forcë në makinë.

Ndalohet Xh. N., 35 vjeç, banues në Durrës, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës i ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg", për veprën penale "Heqja e paligjshme e lirisë", kryer në bashkëpunim. Ky shtetas, më datë 15.04.2018, i ka hequr lirinë shtetasit K. P., duke e marrë me forcë në makinë”, thotë policia.

Në pranga ka rënë edhe Lori Byberi për kanosje me armë zjarri të një personi në stacionin e policisë në plazh. Ai rezulton i dënuar në vitin 2019, për armëmbajtje pa leje, dhe me precedent të mëparshëm kriminal në fushën e narkotikëve. 

Shërbimet e Stacionit të Policisë Plazh, menjëherë pas marrjes së informacionit se në lagjen nr. 13, Plazh, Durrës, shtetasi L. B., pas një konflikti për motive të dobëta, po kanoste me armë zjarri shtetasin R. H., menjëherë kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë bërë kapur shtetasin L. B. Pas veprimeve hetimore rezultoi se arma ishte sportive. Në vijim të procedurave, shtetasi L. B., 34 vjeç, banues në Kavajë (i dënuar në vitin 2019, për armëmbajtje pa leje, dhe me precedent të mëparshëm kriminal në fushën e narkotikëve) u procedua penalisht për veprat penale "Kanosja" dhe "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive", thuhet më tej në njoftim.

Ndërkaq është arrestuar edhe Leonard Dauti 21 vjeç, banues në Durrës, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës e ka dënuar me 8 muaj burg, për veprën penale "Vjedhja".

Arma e sekuestruar për kanosjen në zonën e Plazhit

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar