I dha leksion Gironas, Reali humbet për disa javë Jude Bellingham! Leverkusen nxit Bayernin të shkarkojë Tuchel

I dha leksion Gironas, Reali humbet për disa javë Jude Bellingham! Leverkusen nxit Bayernin të shkarkojë Tuchel

Bellingham i dëmtuar

Real Madrid i dha leksion futbolli Gironas në superduelin e kësaj jave në La Liga, që ishte mes dy ekipeve të vendeve të para. Megjithatë fitorja 4-0, që i jep një bonus të madh ekipit të Ancelottit për kreun, nuk kaloi pa pasoja. Autori i dy golave Jude Bellingham ka pësuar një ndryshje të kaviljes së majtë dhe do mungojë për tre javë, duke humbur 4 ndeshje të ‘galaktikëve’, përfshirë atë të Champions League kundër Leipzig. Sa i takon sfidës me Gironën autorët e dy golave të tjerë ishin Viniuc Junior dhe Rodrygo. Më këtë fitore Real Madrid u shkëput me 5 pikë nga Girona ndjekëse në La Liga.

Në Bundesligë superdueli i titullit mes Bayern Leverkusen dhe Bayern Munchen u fitua befasisht nga vendasit, të cilët i dha një dush të ftohtë ekipit të Tuchel. Leverkusen i Xabi Alonsos ia doli 3-0 falë të Stanisic, Grimaldos dhe Frimpong. Në këtë mënyrë Leverkusen i dha një goditje të rëndë Bayernin në luftën për titull kampion, pasi tani e sheh veten +5 pikë në krye. Një disfatë e hidhur për Bayernin, teksa tani kanë nisur zërat për shkarkimit e trajnerit Thomas Tuchel.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Gjermania vlerëson angazhimin e Malit i Zi ndaj reformave evropiane

Gjermania vlerëson angazhimin e Malit i Zi ndaj reformave evropiane