I dha penallti të paqenë PSG-së, UEFA pezullon arbitrin (VIDEO)

I dha penallti të paqenë PSG-së, UEFA pezullon arbitrin (VIDEO)

Rasti i penalltisë dhe Tomasz Kwiatkowski

PSG barazoi dje 1-1 me Newcastle për raundin e pestë të grupeve në Champions League. Goli erdhi në minutën 90+8 nga Mbappe me penallti, ndërsa 11 metërshi i akorduar ka shkaktuar polemika.

Arbitri i VAR, Tomasz Kwiatkowski është njoftuar nga UEFA se ai nuk do të marrë detyrat e arbitrit të VAR në ndeshjen e sotme në Grupin D të Champions League mes Real Sociedad dhe Red Bull Salzburg. Lëvizja tregon se zyrtari polak është ndëshkuar për vendimin që çoi në barazimin e Kylian Mbappe në minutën e tetë të kohës shtesë në "Parkun e Princave".

Kwiatowski është një arbitër me shumë përvojë që kreu detyrat e VAR-it në finalen e Kupës së Botës vitin e kaluar, pjesë e të njëjtit ekip gjyqtarësh që mori përgjegjësinë për ndeshjen e së martës mbrëma.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Studim/ Zgjatja e Covid mund të ulë IQ-tuaj deri në gjashtë pikë

Studim/ Zgjatja e Covid mund të ulë IQ-tuaj deri në gjashtë pikë