POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'I don't care'/ Shikoni çfarë i bën makinës 60-vjeçarja matjane: Po të isha më e re...(VIDEO)

Është e rrallë që të gjesh një grua në Shqipëri në moshën 60-vjeçare që t'i japë makinës mjaft mirë dhe pa frikë si Fidane Duka nga fshati Komsi në Mat. Ajo thotë se makina është për djemtë, jo për pleqtë, por është e detyruar që të lëvizë shpesh me fuoristradën për të bërë pazarin dhe për të dërguar bulmetin nga fshati në qytet.

Fidanja tregon se sebep për makinën u bë vëllai që ia solli, ndërsa më pas shkoi në kurs tre muaj për të marrë patentën. Nëna e shtatë fëmijëve e ka mbyllur tregimin e historisë së saj mjaft interesante me një batutë me gazetaren Anjeza Maja në rubrikën “Njerëz të padukshëm”. 'Jam plakë e vjetër, jam 60-vjeçe, por të kisha qenë e re, nuk do ta kisha liruar vendin e punës, 'i don't care'' thotë Fidane Duka.

d.ba.
Komento

Komente

 • italia: 12/03/2019 01:20

  Hallall! Bravo nena!

  Përgjigju
 • Xheloza: 11/03/2019 16:06

  PSE JENI KAQ XHELOZA Ju qe as nanen nuk Jua ka leju babà as Ju vete nuk i lejoni grate e juaja me hec parà . Po i dedyroni fshehurasi me hap fejzbuk e pastaij gjejne paq me telenovela . Ju LLESH. HASN P**DH. APSOLUTI .

  Përgjigju
 • llesh pali: 11/03/2019 15:01

  Kjo fidaneja e njome duhet te gjobitet per shkelje te renda te rregullave te Qarkullimit Rrugor, per mos venie te rrypit te sigurimit dhe perdorim te celularit gjate kohes qe po nget makinen. Jane te regjistruara me ze e me figure.

  Përgjigju
 • Hasan Pordha: 11/03/2019 11:08

  Ky program me te vertete qenka shume interesant por ti Anjeza si shofere qe je vete duhet ti shtoje ketij programi edhe perdorimin e rrypit te sigurimit qe ta beje shembull per te gjithe teleshikuesit se si i zbaton Fidania rregullat e qarkullimit.

  Përgjigju
 • Kritik absolut: 10/03/2019 23:37

  O ti miss pjeshkallata (karabashi show) do beje ti mesoje asaj Fidanes qe telefoni ne makine eshte i ndaluar edhe rrypi eshte i detyrueshem se pastaj boj "bismilahim" sa te duash

  Përgjigju
 • Kritik absolut: 10/03/2019 23:37

  O ti miss pjeshkallata (karabashi show) do beje ti mesoje asaj Fidanes qe telefoni ne makine eshte i ndaluar edhe rrypi eshte i detyrueshem se pastaj boj "bismilahim" sa te duash

  Përgjigju