Armë në ambientet e biznesit në Peqin, foto e të arrestuarit! Në servisin e babait të tij u gjet arma që vrau Emiljano Ramazanin

Armë në ambientet e biznesit në Peqin, foto e të arrestuarit! Në servisin e babait të tij u gjet arma që vrau Emiljano Ramazanin

Imer Manahasa

1718959888_imermanahasa.jpg

Foto: Imer Manahasa

Gazetari i Shqiptarja.com dhe Report Tv, Sokol Dema ka siguruar foton e Imer Manahasës, i arrestuar sot në Peqin pasi iu gjetën armë dhe municione në biznesin e tij.

Imer Manahasa rezulton të jetë djali i Alber Manahasës, dhe vëllai i Seit Manahasës,të cilët më 28 korrik 2020 u arrestuan pasi në ambientet e biznesit të tyre, një servis makinash, u gjet arma me të cilin u ekzekutua Emiljano Ramazani  më 20 korrik 2020.

Vrasjen e Emiljano Ramazani e zbardhi i penduari i drejtësisë Nuredin Dumani. Vetë ky i fundit ishte ekzekutori i Ramazanit dhe Runajt në korrik 2020 me porosi të Erion Alibejt.

Vrasja e Emiljano Ramazanit, i njohur me nofkën 'Rramani', dyshohet se ndodhi për larje hesapesh për drogën, pasi ai njihej si shpërndarës kokainë në qytet, ndërsa pak ditë pas vrasjes së tij u gjet i vrarë edhe miku i tij i ngushtë Regis Runaj, 23 vjeçi vrarë me thikë, dhe më pas trupi i tij është hedhur buzë rrugës afër varrezave të qytetit, një rrugë qorre ku nuk kalojnë njerëz. Kjo i ka ndihmuar autorët që të mos lënë gjurmë pasi kanë vrarë Runajn. 


Lajmi kryesor:

Elbasan/ Zbulohet baza e armëve në Peqin, pranga anëtarit të një grupi kriminal! I fshihte në ambientet e biznesit (EMRI+ FOTO)


G.K/S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Sinqeriteti i Platinisë: Futbolli në Olimpiadë sa për të mbushur stadiumet

Sinqeriteti i Platinisë: Futbolli në Olimpiadë sa për të mbushur stadiumet