I gjymtuar por me pikë të plota, Napoli pret Cagliari-n për vendin e parë në Seria A

Në mbrëmje do të jetë rradha e Napolit për të zbritur në fushë me synimin për të rimarrë kreun, por edhe për të ruajtur ecurinë e jashtëzakonshme të fitoreve, pasi në 5 javë ka 15 pikë. Të kaltërit e Luciano Spaletti-t në stadiumin ‘Armando Maradona’ presin Cagliarin që deri më tani ka grumbulluar vetëm dy pikë.

Pavarësisht fitoreve radhazi Napoli vijon të jetë i gjymtuar, pasi edhe këtë ndeshje do të mungojë Ghoulam, Mertens dhe Lobotka, ndërsa Demme dhe Meret janë në pikëpyetje. Aktualisht Seria A udhëhiqet nga Milan me 16 pikë, por ‘djajtë’ e kanë zhvilluar edhe ndeshjen e gjashtë të Seria A.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Dy Kuvendet e PD/ Koka: Basha zhduku demokracinë! Meçe: Ish-kryeministri për veten djeg çdo gjë! Malko: Berisha po dërgon mesazhe për mbështetësit e Bashës! Elezi: Luftë për karrige