I kërkonte para studentëve që t'i kalonte në provime, Gjykata e Korçës lë në burg infermierin sekser

Alku Gjalli

KORÇË- Pas arrestimit të infermierit sekser Alku Gjalli, i cili kërkonte të merrte shuma parash nga studentët për t’i kaluar në provime, Gjykata e Korçës ka vendosur masën arrest me burg.

Kërkesa për arrestin e 31-vjeçarit u bë nga Prokuroria e rrethit të Korçës, kërkesë e cila është pranuar nga Gjykata.

31-vjeçari, banues në fshatin Vinçan, i cili ushtron detyrën e infermierit pranë Spitalit të Korçës ka rënë në prangat e policisë tre ditë më parë.

Nga hetimet e kryera, rezulton se Gjalli kundrejt shumave nga 15.000 deri në 20.000 lekë, iu premtonte studentëve, se do i kalonte në lëndë të ndryshme në provimet e Fakultetit të Infermierisë të Korçës. 

Vendimi i Gjykatës për infermierin në Korçë

 

/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

10 persona të përfshirë në grabitjen e biznesmenit në Nikël, eksperti për Report: E dinin që s'ka patrulla policie në lëvizje! Kanë studiuar vendin për muaj të tërë