VIDEO/ I morën karrigen, Xhemal Qefalia përplaset fizikisht me deputetët e Rithemelimit, Spaho dhe Mziu

Kaos në Kuvend. Deputetët e Sali Berishës bllokuan seancën duke marrë karriget e deputetëve të PS.

Kjo ka revoltuar deputetin e PS Xhemal Qefalinë, i cili ka kërkuar të marrë karrigen dhe është përplasur fizikisht me deputetët e Rithemelimit Edmond Saphon dhe Xhelal Mziun.

Qefalia e ka shtyrë Spahon, ndërsa më pas shihet se është ulur dhe ka marrë karrigen. Por në një moment tjetër, deputeti Mziu shihet teksa shtyn deputetin socialist.

Më pas u vazhdua me debat mes deputetëve të Rithemelimit dhe mazhorancës.


Lajmi kryesor:

VIDEO + FOTO/ Berisha e 'Rithemelimi' skenar kaosi e dhune në Kuvend! Karrige përmbys e tymuese! Socialistët votojnë ligjet në këmbë


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë