I mundën në miqësore, Gjilani i merr Kukësit edhe 2 futbollistë

Klodian Duro, trajneri i Gjilanit

Gjilani fitoi dje 1-2 në "Kukës Arena" me vendasit, teksa 'Skifterët' duket se kanë 'grabitur' edhe dy lojtarët e verilindorëve. Sipas medieve në Kosovë, portieri Angelos Tafas dhe sulmuesi Atdhe Rashitit pritet të bashkohen shumë shpejt me Gjilanin dhe të jenë nën urdhërat e Klodian Duros, vetëm për në ndeshjet e Conference League.

Nëse akordi ishte arritur më herët për Tafas, edhe sulmuesi do jetë pjesë e Conference League. Në 13 ndeshjet e sezonit të shkuar, shtatëlarti ia doli të shënonte tre gola edhe pse nuk mori shumë minuta në një kampionat të trazuar për verilindorët.

Tanimë Gjilani do ketë edhe dyshen Tafas - Rashiti për në Conference League, me skuadran kosovare që luan në turin e parë kualifikues kundër FC Progres Niederkorn të Luksemburgut.

A duhet prokurorëve të SPAK-ut t'u jepet e drejta e rikandidimit?