I shpallur në kërkim për plagosje me dashje, arrestohet 27-vjeçari në Tiranë (Emri)

I shpallur në kërkim për plagosje me dashje, arrestohet 27-vjeçari në Tiranë (Emri)

Një 27-vjeçar i identifikuar si Rigers Mahmuti është arrestuar nga Policia në Tiranë. Ai ishte shpallur në kërkim kombëtar për veprën penale "Plagosja e rëndë me dashje" kryer në bashkëpunim.

Forcat blu, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, për vendndodhjen e një shtetasi në kërkim, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar "Three", dhe vunë në pranga të riun.

Mahmuti ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka dënuar me 3 vjet burgim, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje", kryer në bashkëpunim.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Uauuu: 22/05/2022 10:51

    Ca paskan bo keta te policis Duan ti falederosh . Keta Me naj njevit e 2 vjet burg ikapin keta e bojn detyren.. Por nuk kapin dot keta te tjeret qu nuk bojn rrezik per publikun. Pershembull keta qe kan bo na 5 -6-7 vrasje e brasses me pages keta jan te veshtir se keta rrin gjithditen rrugeve e sinkapin dot. Policija shiptare kap vetem ato qe gjen te shtepija. Klm

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Meta dekoron doktor Arben Rruginë me titullin 'Mjeshtër i Madh'

Meta dekoron doktor Arben Rruginë me titullin 'Mjeshtër i Madh'