I shtruar prej ditësh te Infektivi, humb betejën me COVID mjeku nga Berati

Gëzim Lamaj

Një tjetër viktimë nga bluzat e bardha është shënuar si pasojë e COVID.

Humb betejën me virusin mjeku i ekografisë në Berat, 63 vjeçari Gëzim Lamaj.

Mjeku ishte i shtruar prej ditësh në spitalin infektiv në Tiranë ku nuk e ka mposhtur dot COVID-19. Mjeku Lamaj punonte prej vitesh ne sptalin rajonal te Beratit si ekografist dhe radioskopist.

Për ditën e djeshme ministria e Shëndetësisë raportoi rekord viktimash nga COVID, ku 21 persona e jkishin humbur betejën me koronavirusin.

Ndërkaq në 24 orët e fundit janë regjistruar 986 raste të reja nga 3691 testime të kryera në total. Në Tiranë janë regjistruar 385 të infektuar e cila është dhe vatra më e madhe sa i përket COVID.


Lajmi kryesor:

Shifra të larta të COVID, sot 916 raste të reja dhe 20 viktima! Ndërrojnë jetë mjeku në Berat, polici në Kavajë dhe dy vëllezër nga Mati


Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Strukturë e armatosura për mbrojtjen e votës, ju duket normale strategjia e PD-së për zgjedhjet?×

Lajmi i fundit

John

Karçanaj: e-Albania aleati më i madh i biznesit! Tatimorët dhe inspektorët, pjesë e së shkuarës