I vëllai akuzohet se ktheu në lloto mensën në QS, Nishani padit Ramën për shpifje: E sfidoj të bëjë publike dokumentet

I vëllai akuzohet se ktheu në lloto mensën në QS, Nishani padit Ramën për shpifje: E sfidoj të bëjë publike dokumentet

Bujar Nishani, ish-president i Republikës dhe Edi Rama, kryeministër

Ish-presidenti Bujar Nishani ka paditur për shpifje kryeministrin Edi Rama. Padia e Nishanit vjen pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se i vëllai i Nishanit, ktheu në lloto, mensën në Qytetin Studenti.

Në një reagim për mediat, zyra e shtypit të Partisë Demokratike, thotë se i vëllai i Nishanit nuk ka tentuar të privatizojë kurrë ndonjë objekt në Qytet Studenti.

Reagimi i plotë i PD:

Ish presidenti Bujar Nishani vendosi të padisë për shpifje kryeministrin Edi Rama për akuzën publike të tij se “vëllai i Presidentit e ktheu në lloto mencën në Qyteti Studenti”. Ish presidenti siguron se i vëllai as nuk ka tentuar, as nuk ka nuk ka privatizuar kurrë ndonjë objekt në Qytetin Studenti. Zoti Nishani e sfidon Edi Ramën, si njeriu që ka në dorë çdo pushtet dhe çdo zyrë publike, nga tatimet tek hipoteka, të bëjë publike dokumentat që provojnë se vëllai i ish presidentit është pronar i ish mencës në Qytetin Studenti apo ka kryer ndonjë aktivitet llotoje aty.  Pak kohë më parë, për të vërtetuar se e njëjta akuzë ishte shpifje, ish presidenti Nishani publikoi certifikatat e pronësisë së pronarëve të ligjshëm, që nuk kanë asnjë lidhje me familjen apo të afërm të tij. 

Ditën e sotme, Kryeministri Edi Rama tha se toka në QS u zaptua nga politikanët e partisë që lindi në këtë ambient duke dhënë edhe shembullin e kthimit të mensës në një lloto nga vëllai i presidentit Nishani. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ben Toronci: 20/01/2019 17:56

  Pirdh se lirohesh o sakat

  Përgjigju
 • Johnny: 20/01/2019 17:31

  Po vllai i Nishanit shoqerohet me kryemashtruesin italian Massimiliano Nicolini kane mashtruar e vazhdojne te Mashtrojne gjysmen e shqiperise. Po hajt se karma is a bitch thone.

  Përgjigju
 • Aleks: 20/01/2019 10:23

  Ah e mjera PD ku ka rene. 28 vjet vetem zhgenjime pame prej saj, jo se keta te tjeret e PS e LSI-se jane me te mire, por midis qorrave e ai qe shikon edhe sado pak eshte mbret.

  Përgjigju
 • dulja: 20/01/2019 05:40

  pa mustaqe je kote fare

  Përgjigju
 • Temja: 20/01/2019 00:33

  Shpifsat jane vetem opozitare Rilindasit e rames Kane te drejte

  Përgjigju
 • Karadakliu: 19/01/2019 16:02

  Mos e provokoni kete sakat.Ky eshte garantues i humbjes se radhes.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Mospjesëmarrja në zgjedhje është tradhti

Mospjesëmarrja në zgjedhje është tradhti