I veshur me fanellën e kombëtares, kreu i FSHF-së Armand Duka e ‘djeg’ me balerina në klub nate! I bashkohen Alibeaj i PD-së dhe Koço Kokëdhima (VIDEO)

Fanella kuqezi është simboli që ngre peshë zemrat e një populli të tërë, që edhe nëse nuk e preferon futbollin sa të tjerët, tifoja shkon natyrshëm për djemtë që përfaqësojnë një komb. Por si e tillë, ashtu edhe kërkon të respektohet...

Por për presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, duket që gjithë sa thamë, të mos qëndrojë. Nuk ndodh shpesh të shohësh një president të federatës që mban veshur fanellën e ekipit dhe e ekspozon atë edhe jashtë stadiumit. Në këtë rast, në videon që Report Tv siguron, Duka është pjesë e një feste me delegacionin e Federatës, për ndeshjen në Bjellorusi. Fanella e kombëtares veshur në trupin e tij, zvarritet në një lokal nate teksa Armand Duka ulet këmbënkryq mes kërcimtareve të muzikës orientale.

Në tryezën e festës është bashkuar edhe politika, ku shihet edhe Enkeleid Alibeaj i PD, vëllai i Presidentit të FSHF, Agron Duka i partisë Agrare, dhe Koço Kokëdhima, ish-deputet i PS.

A është kjo një nëpërkëmbje e dinjitetit të ngjyrave dhe simboleve kombëtare?

Futbollistët kuqezi e shuan mbrëmë në fushën e Uemblit ëndrrën për botëror me një rezultat të rëndë, 5 me 0 nga anglezët, të bërë në pjesën e parë të lojës. Edhe në këto raste të vështira, pikërisht fanella kuqezi na bën të përkrahim djemtë, sepse në fund të fundit përfaqësojnë një komb.

M.Q./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Beni: 15/11/2021 02:42

  Ky eshte turpi I futbollit shqiptar...nje pijanec ordiner te behet krenar I futbollit shqiptar..purple e faqja e zeze. ..m

  Përgjigju
 • Iris: 14/11/2021 01:31

  Sulltani i perjetshem i FSHF,po shijon argetim sipas rangut.

  Përgjigju
 • Tifozi: 13/11/2021 23:06

  Hapjen do e kete bere duke kenduar hymnin e flamurit me doren tek hallati.

  Përgjigju
 • portokalli: 13/11/2021 22:06

  Turp

  Përgjigju
 • Leli: 13/11/2021 14:31

  Tamam mafioz immoral. Ku vete nje 70 vjecar ne klub nate me adoleshente. Ka familje ky? Turp. Eshte edhe president I fshs. Largoheni te jet i lire per ne klubet e nates. Te haj 10 gola.

  Përgjigju
 • Arbër: 13/11/2021 12:51

  Humbja e fundit në futboll nuk është serbi asgjë në krahasim që shteti u shitën tek serbi...

  Përgjigju
 • Alb: 13/11/2021 11:46

  Horate ka kap shqipnin ne dore. Per ta jena sote ne kete gjenje.

  Përgjigju
 • Qwert: 13/11/2021 10:54

  O zot cfar mekati kan ber shqiptaret me keta politikan horra qe kercejn ..o zot te lutem me thuaj...

  Përgjigju
  • Zoti: 13/11/2021 16:07

   ZOTI Rrembeni armet biri im edhe une skam cfar te bej....

 • B.D: 13/11/2021 10:46

  Pse mos ta djegi Duka. Ndoshta nuk e fitoj ndeshjen por fitoj miljonat.

  Përgjigju
 • Beni: 13/11/2021 09:14

  Kena le per çef.

  Përgjigju
 • ardi: 13/11/2021 08:39

  O sa mire me qen Shqipetar ohe ohe...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Sulmi terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret, kryen sulme ajrore ndaj kurdëve në Irak

Sulmi terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret, kryen sulme ajrore ndaj kurdëve në Irak