I vuri flakën me qëllim autobusit të linjës Konispol-Sarandë, arrestohet 22-vjeçari

I vuri flakën me qëllim autobusit të linjës Konispol-Sarandë, arrestohet 22-vjeçari

Një 22 vjeçar nga Delvina ka rënë në prangat e policisë si autor i djegies së qëllimshme të autobusit në pronësi të shtetases H.S, dy ditë më parë në Konispol. 

Pas kontrollit të ushtruar në banesës së 22 vjeçarit, i identifikuar si Shpëtim Boci, në Delvinë, policia ka sekuestruar 25 fishekë luftarak dhe një sasi fara narkotike të dyshuara si cannabis sattiva. Nuk dihen ende motivet që kanë shtyrë 22-vjeçarin t'i vërë flakën autobusit, por dyshimet paraprake janë për shkak të konkurrencës.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprat penale "Shkatërrimi i pronës me zjarr", "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e municioneve luftarake" dhe "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve". 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Ministri i Mbrojtjes: Po përgatisim një projekt fantastik për strehimin e ushtarakëve

Ministri i Mbrojtjes: Po përgatisim një projekt fantastik për strehimin e ushtarakëve