'I zhgënjyer sepse humbëm me autogol', Shkëmbi 'qan' pikët me Teutën! Arapi: I lumtur për fitoren time të parë si trajner

Teuta kampione në fuqi ka dalë nga kriza duke mposhtur 0-1 Dinamon me një autogol në pjesën e dytë. Protagonist i këtij episodi ishte portieri Edvan Bakaj, ndërsa ‘nëndetësja’ e ka të vështirë për të dalë nga koma. Për Renato Arapin, trajnerin e Teutës, kjo ishte fitorja e parë në krye të ‘djemve të detit’.

“Me siguri që ndjehem i lumtur dhe për këtë gjë falenderoj të gjithë çunat për ndeshjen e sotme. Sigurisht që ishte shumë e rëndësishme rikthimi te fitoret pas disa ndeshjeve të mira,”-u shpreh Renato Arapi, trajner i Teutës.

“Në fund të ndeshjes ka keqardhje sepse shënuam vetë në portën tonë. Duhet të ndjehesh keq. Shpresoj që ta kalojmë edhe me pak fat këtë situatë që është edhe pozitive,”-deklaroi Bledi Shkëmbi, trajner i Dinamos.

Sfida tjetër e së martës është fituar 3-0 nga Tirana kundër Kastriotit, ndërsa java e 12 e kampionatit mbyllet me Kukësi-Laçi në ‘Elbasan Arena’. Verilindorët, të cilët renditen të dytët, e kanë detyrim fitoren sidomos pas tre pikëve të Tiranës. Në prag të sfidës ka folur futbollisti Flori Domi, i afruar nga ekipi i të rinjve.

“Laçi ka një ekip shumë të mirë, lojtarë shumë të shpejtë, por ne do shohim punën tonë dhe besoj do dalim me rezultat pozitiv,”-u shpreh Flori Domi, futbollist i Kukësit.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës