Ibra firmos zyrtarisht me Milanin, bëhet për herë të tretë ‘djall’: Dashuria imë për këtë klub s’mbaron kurrë

Ibra firmos zyrtarisht me Milanin, bëhet për herë të tretë ‘djall’: Dashuria imë për këtë klub s’mbaron kurrë

Presidenti i Milanit dhe Ibrahimovic

Për herë të tretë Milan dhe Ibrahimovic kanë firmosur një kontratë bashkpunimi. Pas dy herëve të parë ku Zlatan firmosi si futbollistë, këtë herë suedezi ka pranuar të jetë këshilltar i lartë i drejtuesve të klubit, kompanisë RedBird dhe konkretisht i presidentit Cardinale.

“Dashuria ime për kuqezinjtë nuk do të përfudojë kurrë. Po shkoj në shtëpi,”-është shprehur Ibra fillimisht për këtë aventurë të re në rang drejtuesi e jo më në fushën e blerët, ku në fund të sezonit të kaluar vari këpucët në gozhdë. Ndërkohë presidenti i Milanit Cardinale ka pohuar se ‘ta kemi Ibrën në shtëpi është shumë e rëndësishme’.

42-vjeçari në dy periudha të ndryshme me Milanin ka arritur të fitojë Seria A, ndërsa rikthimi i tij sipas shumë tifozëve do të ndikojë që skuadra të kthejë rrugë në këtë moment të sezonit. Aktualisht Milan është në vendin e tretë në Seria A me 9 pikë më pak se Interi kryesues.

Nëpërmjet Ibrës Milan kërkon të rrisë imazhin e klubit në botë, pasi 42-vjeçari është shumë i ndjekur edhe në rrjetet sociale. Ai numëron 132 milionë në të gjithë platformat.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Leverkusen thyen rekordin e Bayernit dhe sheh nga titulli, Bologna është për Champions

Leverkusen thyen rekordin e Bayernit dhe sheh nga titulli, Bologna është për Champions