Ibrahimoviç: Besoj vërtet, Suedia mund të fitojë Botërorin

Ibrahimoviç: Besoj vërtet, Suedia mund të fitojë Botërorin

Lojtari suedez, Zlatan Ibrahimoviç

Tifozi i parë i Suedisë, Zlatan Ibrahimoviç, është i bindur se kombëtarja e tij mund të synojë fitoren e Kupës së Botës në Rusi. Ai e tha këtë pas sesionit të fundit të stërvitjes në Kaliforni, me Los Angeles Galaxy, duke shpjeguar se në këtë pikë të turneut mund të përparojnë ekipet që “dinë të menaxhojnë emocionet e tyre, gjë për të cilën Suedia spikat”.

“Unë me të vërtetë mendoj se Suedia mund të bëhet kampione bote, siç thashë para fillimit të turneut. Ajo mundi Meksikën, e cila ishte e fortë, pastaj Zvicrën, me një kombëtare të mirë. Dhe mos harroni ekziston një vend i tërë, që e mbështet atë. Suedezët janë krenarë për ekipin kombëtar dhe do të vazhdojnë të jenë, pavarësisht se sa larg shkojnë”, nënvizoi sulmuesi.

Sot, Suedia, e cila me Ibrahimovic në fushë nuk kishte arritur kurrë në çerekfinale të Kupës së Botës, do të përballet me Anglinë për një vend në gjysmëfinale.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • @opinion..: 07/07/2018 07:45

    Ky qe medonte se pa ate suedia skishte kuptim..

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

KATAR 2022/ FIFA vihet në alarm, afërsisht 160 miliardë dollarë baste! Frikë për trukime ndeshjesh

KATAR 2022/ FIFA vihet në alarm, afërsisht 160 miliardë dollarë baste! Frikë për trukime ndeshjesh