Ibrahimovic rikthen Milanin +3 nga Interi, Pioli: Renditjen e shohim në prill (VIDEO)

TIRANË- Milani nuk gabon dhe fiton 2-0 në transfertë ndaj Cagliarit në Sardenjë në ndeshjen e fundit të javës së 18-të të Serisë A duke mbajtur diferencën me tre pikë më shumë se Interi i vendit të dytë.

Suksesi i kuqezinjve ishte nën shenjën e sulmuesit veteran Zlatan Ibrahimovic që me rikthimin si titullar pas dy muajsh mungese ka shënuar dygolëshin e pestë në këtë kampionat. Suedezi fitoi dhe shndërroi vet në gol një penallti që në minutën e 7-të dhe më pas gjeti dyfishimin në fillimin e pjesës së dytë. Milani me 43 pikë mban vendin e parë dhe është gati kampion dimri në Serinë A ndërsa ndeshjen e fundit të fazës së parë e luajt të shtunën ndaj Atalantës.

 Megjithëse me shumë mungesa kuqezinjtë kanë triumfuar dhe tekniku Stefano Pioli është dukur i kënaqur por nuk ka përmendur fjalën titull: Suksesi është i merituar dhe renditjen do t’a shohim vetëm në prill pasi ka shumë skuadra të forta dhe do të luftojmë për t’u rikthyer në Champions” e mbyll timonieri i Milanit./Përgatiti Andi Kapxhiu

B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Skoci/ 16- vjeçari akuzohet për goditje me thikë në stacionin hekurudhor ndaj një të mituri 14- vjeçar