Idajet Beqiri: Berisha ka gisht në vrasjen e Azem Hajdarit

 

Avokati Idajet Beqiri thotë se Sali Berisha ka gisht në vrasjen e Azem Hajdarit. Deklaratën avokati e beri në emisionin ‘Studio Live’ në Report Tv.

‘Mesazhi edhe si mik me Azganin nuk me harrohet kur në ’98 Berisha bëri grushtin e shtetit! Realisht ishte për ta futur në burg, sepse kishte gisht në vrasjen e Azem Hajdarit sepse ai e nxori në pritë. Ilir dhe Saliu ishin gjarpër me dy koka, atëherë të tërë e hëngrën dhe thanë arriti Ilir futu Berishën në burg. Kam frikë se më duket edhe kjo lufta e Bashës me Berishën më duket sikur është ajo eIlirt me atë Kohë. Sa më egër bëhet kjo lufta mes dy vetave aq më të dashur janë me njëri tjetër-n. PD nuk është e Bashës është e juaja.'- tha Beqiri.


Lajmi kryesor:

Idajet Beqiri për gjyqin e Berishës në Angli: Do të shkojë për lesh dhe do vijë i qethur! S'ka deklaruar paratë për avokatët! Haklaj: I bën karshillëk Mbretërisë së Bashkuar


M.Q.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

'Humor' shkodran, Vllaznia turpërohet 0-4 në ‘Loro Boriçi’ nga Valur! Shkodranët i thonë lamtumirë Conference League

'Humor' shkodran, Vllaznia turpërohet 0-4 në ‘Loro Boriçi’ nga Valur! Shkodranët i thonë lamtumirë Conference League