Idriz Batha: Bëra simbolin e shtetit tim, e shëmtuar nga Larisa

Idriz Batha: Bëra simbolin e shtetit tim, e shëmtuar nga Larisa

Idriz Batha, futbollist i Larisas

Kur dukej se gjithçka po shkonte mirë mes Idriz Bathës dhe Larisës, ku ishin planifikuar edhe vizitat mjekësore, gjithçka është kthyer ndryshe nga klub grek.

Ata kanë ndryshuar mendje, duke anuluar transferimin e mesfushorit gjirokastrit në Greqi. Shkak për këtë ndryshim është bërë një foto e Bathës, duke formuar shqiponjën me dy duar dhe ky gjest, është parë si provokim nga klub grek.

Vetë Batha ka folur për këtë çështje në një prononcim për “Gazzetta.gr”, duke e quajtur si mungesë respekti dhe profesionalizmi nga klubi.

“Gjithçka është bërë vetëm për një foto. Ajo foto ishte shkrepur disa vjet më parë dhe nuk kishte si qëllim ofendimin dhe provokimin për askënd. Ishte vetëm një foto me një shokun tim, që simbolizon flamurin e vendit tim.

Më vjen keq që gjërat kanë shkuar në këtë mënyrë, por nuk prisja që kjo të jetë një arsye. Unë kam luajtur me shumë shokë futbollistë, të cilët janë nga shtete të tjera si Greqia apo Serbia dhe nuk kam pasur kurrë probleme me to, madje kam marrëdhënie të shkëlqyer.

Nuk prisja një mungesë respekti dhe profesionalizmi nga klubi dhe qytetarët e Larisës. Nuk kam kontakte me njerëz nga klubi. Mund të them se gjithçka që ka ndodhur, ka qenë diçka e shëmtuar.

Idriz Batha.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Kasha: 04/07/2018 16:27

    Asgjë nuk ke humbur plako! Shiko të luash nga Italia e tutje, madje gjith futbollistët shqiptarë që luajnë në ekipe grëqe, duhet të ikin sa më parë në klube nga Italia e tutje , të ikin që të shpëtojnë të ardhmen e tyre. Nuk na lidh asgjë me grëqët!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Sot mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidencialeve në Mal të Zi! Gjukanoviç përballë Millatoviç

Sot mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidencialeve në Mal të Zi! Gjukanoviç përballë Millatoviç