Kapiten me Tiranën dhe Patizanin, Idriz Batha largohet pas pak muajsh nga Arabia Saudite

Kapiten me Tiranën dhe Patizanin, Idriz Batha largohet pas pak muajsh nga Arabia Saudite

Idriz Batha

Vetëm katër muaj zgjati aventura e Idriz Bathës në ligën e dytë të Arabisë Saudite. Mesfushori gjirokastrit ka njoftuar largimin nga Al-Najma nëpërmjet një reagimi në kanalet e komunikimit.

31-vjeçari kishte kontratë me arabët deri verën që vjen, teksa gjithçka është zgjidhur me konsensus. Përpara se të kalonte në Arabinë Saudite, Batha ishte pjesë e UTA Arad për dy sezone në elitën e Rumanisë.

Mesfushori mbahet mend për grintën në fushë, teksa gjithçka e nisi te Partizani, për të luajtur më pas edhe me Besën, Teutën dhe Flamurtarin. Rikthimi te Partizani ishte i duhuri, aty ku u bë edhe kapiten.

Më pas karriera e tij vijon në Vlorë dhe më pas te Tirana, ku fitoi titullin kampion në sezonin 2019-20, si edhe çmimin e lojtarit më të mirë po atë sezon. Veç tyre ai siguroi edhe dashurinë e tifozëve dhe shiritin e kapitenit te bardheblutë. Një rikthim në Superligë nuk do bënte habi për Bathën.

"Faleminderit Al Najma. Një eksperiencë e shkurtër, por që do të mbetet gjatë në memorien time. Ju uroj shumë suksese dhe gjithë të mirat”, shkruan Batha në mesazhin e lamtumirës.

Mesazhi i Bathës

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Zjarr në baraket e romëve në zonën e ish-qytetit të Nxënësve në Tiranë

Zjarr në baraket e romëve në zonën e ish-qytetit të Nxënësve në Tiranë