Ministrja e Arsimit zëvendësohet me deputeten Evis Kushi! Rama: Keqardhje për largimin tënd/ Shahini: Jam zhgënjyer, na diskriminuan për shkak të dialektit

Kryeministri Edi Rama ka lajmëruar largimin nga detyra të Ministres së Arsimit, Besa Shahini.

Tashmë ajo do të zëvendësohet nga deputetja e PS-së, Evis Kushi.

Gjatë takimit për zëvendësimin e pozicionit, Rama ka shprehur vlerësimet për Shahinin duke shprehur keqardhjen për mbarimin e mandatit. Emri zëvendësues i Shahini u bë i ditur nga Kryeministri Rama ditën e parë të hapjes së shkollave, ku u ndoq një proces aspak i zakonshem me vitet e tjera për shkak të masave anti-covid.

Ndërkohë që Shahini ka thënë se arsyeja e largimit është fakti se e ka të vështirë që të vazhdojë edhe një mandat tjetër larg familjes së saj, që ndodhet në Kosovë.

"E kam të vështirë të vazhdoj edhe një mandat tjetër larg familjes. Kisha fatin të kontribuoj për arsimin në Shqipëri. E paimagjinueshme diskriminimi për shkak të dialektit",  ishin ndër deklaratat kryesore të Besa Shahinit.

Në fjalën e saj, ministrja e re e emëruar, Evisa Kushi tha se pavarësisht punës së deritanishme ka akoma shumë punë për të bërë me arsimin.

"E kam nisur karrierën si pedagoge, pastaj si përgjegjëse e Departamentit dhe pastaj si Dekane. Gjej një rrugë të shtruar tashmë me reforma, por sigurisht ka shumë punë për të bërë. Të falënderoj për gatishmërinë që të bashkëpunojmë edhe në të ardhmen", tha Kushi.

Më herët, Besa Shahini kishte lajmëruar se nuk do të ishte pjesë e mandatit të ardhshëm në Ministrinë e Arsimit. Siç duket Shahini nuk ka pritur deri në përfundimin e mandatit dhe ka dhënë dorëheqjen më herët, duke ia lënë stafetën zëvendësueses së saj, deputetes Evis Kushi.

Besa Shahini piu kafen e lamtumirës me kryeministrin Edi Rama dhe pasuesen e saj Evis Kushi dhe deklaroi se po largohej për arsye familjare.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:52
Largimi i Shahinit, reagon PD: Secila ministre, pasqyrë e dështimit të Ramës me arsimin

Ish-deputetja e PD-së, Alban Vokshi, ka komentuar largimin e Besa Shahini, duke thënë se çdo ministre e PS-së për arsimin, sipas saj ka qenë pasqyrë e dështimit të Ramës.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Vokshi shkruan se ministrja e re e Arsimit ka dy detyra të rëndësishme deri në prill 2021, të sigurojë testimin e të gjithë mësuesve, shpërblimin e tyre për vështirësinë e punës dhe kushte minimale "Anti- Covid" në shkolla.

Postimi i plotë:

A është më mirë arsimi në vitin e 8-të dhe të fundit të qeverisjes së Edi Ramës?

Demokratë dhe socialistë kanë të njëjtën përgjigje: Jo!

Nuk ka rëndësi si quhet ministrja e Arsimit, Lindita, Besa, Evis. Secila është pasqyrë e dështimit të Edi Ramës me arsimin.

Investimet në arsim janë me pikatore, sepse Edi Rama mashtroi qytetarët.

– Ai jo vetëm mashtroi me financimin prej 5% të prodhimit të brendshëm bruto në arsim, por e uli çdo vit fondin duke e cuar Shqipërinë në vendin e fundit në rajon.

– Shkollat sot janë më keq, ato jo vetëm nuk i përgjigjen zhvillimit të teknologjisë, por pjesa më e madhe e tyre me infrastrukturë të degraduar. Nuk bëhet fjalë për tabletat, apo laboratorët modernë të premtuar në shkolla që nuk kanë as kushtet më minimale, as ujë të rrjedhshëm.

– Mësuesit janë cdo ditë nën presion politik, drejtuesit e shkollave janë militantë partiakë. Kjo ka ulur ndjeshëm cilësinë në shkolla.

– Siguria në shkolla është ulur. Në to janë fshehur edhe krime monstruoze vetëm për të mos dëmtuar imazhin e qeverisë.

Në 7 muajt e mbetur deri në prill, Ministrja e re e Arsimit, ka 2 detyra në të cilat paraardhëset e saj kanë dështuar:

1-Të sigurojë testimin e të gjithë mësuesve, shpërblimin e tyre për vështirësinë e punës dhe kushte minimale anticovid në shkolla.

2- Të mos i bindet shefit të saj në ikje për të përdorur mësuesit në zgjedhje.

Mësuesit po presin qeverisjen e vendit nga PD për ngritjen reale të pagave të tyre, për një trajtim dinjitoz dhe per arsim cilësor në shkolla dhe universitete.

Ora 19:14
Shahini flet pas largimit nga detyra, tregon pengjet: Jam zhgënjyer, na diskriminuan për shkak të dialektit

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini u zëvendësua nga deputetja e PS-së Evis Kushi. Kryeministri Rama shprehu keqardhjen për largimin e Shahinit, e cila tha se nuk mund të vazhdonte edhe një mandat tjetër larg familjes së saj.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Shahini shkruan se është krenare për punën që ka bërë dhe reformat në arsim.

Gjithashtu Shahini nuk ka mbetur pa bërë edhe një koment për opozitën, për të cilën tha se është zhgënjer nga diskriminimi për shkak të dialektit kosovar. Ndërsa ka shprehur se ka qenë e paimagjinueshme për të që opozita do të ngrihej nga dita e parë të sulmojë prejardhjen dhe dialektin e tyre.

Postimi i plotë:

Angazhimi im në Shqipëri filloi para tri viteve, kur përmes një telefonate, kryeministri më ftoi të takoj ekipin e tij për bashkëpunim të mundshëm me qeverinë shqiptare. Une isha aktiviste në Kosovë dhe kur advokoja për çështje të arsimit, merrja Shqipërinë si shembull që duhej ndjekur, për shkak se reformat që ishin ndërmarrë nga qeveria socialiste kishin dhënë rezultate të matshme pozitive.

Ndihem me fat që pata nderin të shërbej drejt përmirësimit të mëtejshëm të sistemit arsimor, në Shqipërinë që kam dashur shumë duke e parë nga jashtë, dhe e dua akoma më fort tani që e njoh çdo cep të saj. Nga Dibra në Durrës, nga Puka në Sarandë, kam takuar dhe dëgjuar mijëra mësues dhe nxënës, për të kuptuar se si sistemi arsimor mund të bëhet akoma më gjithëpërfshirës, më i barabartë e me cilësor, si dhe të ofroj përvojë më të mirë arsimore për të gjithë. Por, kam kuptuar edhe se si rreh zemra e madhe e Shqipërisë, një vend që nuk gjunjëzohet, por përballon, forcohet me çdo sfidë dhe vazhdon përpara. Asnjëherë më qartë e më mirë nuk është parë kjo se sa pas tërmetit dhe gjatë fillimit të pandemisë, kur njerëzit u bën bashkë dhe qëndruan.

Jam krenare me punën që kemi bërë me "Paktin për Universitetin", projekti kryesor që është zbatuar ndonjëherë në arsimin e lartë, i cili ngërthen në vetvete investimet në infrastrukturë, ndërhyrjet në cilësi të arsimit, si dhe pjesën financiare me bursat dhe përgjysmimin e tarifave, efektet e të cilave u ndjenë nga mbi 90 mijë studentë.

Sivjet, kemi siguruar edhe qasjen në platformën antiplagjiaturë për të gjitha universitetet publike. Fatkeqësisht, kjo platformë nuk është përdorur akoma sa duhet. Ekziston një mospërputhje mes nevojës për të ruajtur autonominë akademike në universitete dhe mënyrën se si universitetet e kanë përdorur këtë autonomi, shpesh në kundërshtim me përpjekjet për rritje të cilësisë së arsimit. Duhet të gjendet mënyra për të detyruar universitetet që të sigurojnë integritet akademik. Ky është një premtim që ia kemi dhënë studentëve dhe forma e vetme për të bërë kapërcimin në përmirësimin e cilësisë së arsimit.

Kritikët më kanë cilësuar si ministre teknike, por të gjithë e dinë shumë mirë se angazhimi im ka qenë politik. Kam treguar përgjegjshmëri të lartë politike kur kam njoftuar kryeministrin në korrik se unë nuk mund të vazhdoj edhe për një mandat tjetër larg familjes, rrjedhimisht nuk duhet të mbaj një post kaq të lartë politik para betejës së madhe së PS për mandatin tjetër, të cilin duhet patjetër ta marrë nëse e duam Shqipërinë të eci përpara.

Gjithashtu, bashkimi kombëtar nuk është çështje teknike, ndaj angazhimi për të, siç jam angazhuar unë, është angazhim politik. Kurajo që ka treguar kryeministri dhe Partia Socialiste, për të përfshirë aktivistë politikë nga Kosova në qeverisjen në Shqipëri, tregon përkushtimin për një bashkëpunim të thelluar kombëtar shqiptar.

Jam zhgënjyer me të gjithë ata që kanë punuar kundër këtij projekti të madh. Ka qenë e paimagjinueshme për mua që opozita do të ngrihej nga dita e parë të sulmojë prejardhjen dhe dialektin tonë. Të thuhet se shqiptarët që flasin dialektin Kosovar (apo verior) janë më pak inteligjent apo me pak të mençur, është epitomi i racizmit. Natyrisht, s'mund të quhet racizëm se jemi i njëjti komb, por që janë përdorur taktika të njëjta, kjo nuk mund të mohohet.

Beteja politike ditore mes partive nuk guxon të dëmtojë marrëdhëniet mes shqiptarëve. Për këtë arsye, unë nuk do të ndaloj kurrë së punuari drejt afrimit të kombit tonë. Është dhurata më e mirë që mund t'ia lëmë gjeneratave që vijnë.

Unë, do të angazhohem gjithashtu edhe për të majtën: një të majtë të re dhe demokratike, përkundër të majtës së vjetër dhe populiste. Një të majtë që ngërthen më thellë diskursin feminist se sa vetëm në përfaqësim të grave në qeverisje, që Partia Socialiste e ka bërë shumë mirë, por që nuk mjafton për ta luftuar patriarkalizmin.

Do ta mbështes ministren e re Evis Kushi edhe përtej dorëzimit të punës, që të sigurojmë vazhdimësi të projekteve kryesore, si dhe do të jem gjithmonë në dispozicion për çfarëdo lloj kontributi që mund të ofroj për qeverinë shqiptare.

I.K./D.P./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se hapja e listave do të sjellë deputetë më cilësore në Kuvend?

Komento

Komente

 • e trishte...: 15/09/2020 19:05

  Ka te drejte Edmondi. Mendoj se thote te verteten e shkembimit te popullsive nga Kosova ne turqi dhe anasjelltas. turqit me nje gur vrane dy zogj. Edhe Arberit i turqizuan (se ne turqi patjeter do te turqizohen dhe do ti humbe fara) dhe Kosoven e popullojne me aziatike duke siguruar avantpost te pushtetit dhe fese se tyre (AMAN O ZOT!). Ardhja e turqise ne Europe e veçanerisht ne Ballkan, ndryshoi rrenjesisht historine e gjeografine (veçanerisht ate Arberore). Ne Arberi e permbysi gjithçka ne menyre te pakthyeshme dhe perfundimtare (ndryshe nga vendet e tjera ku beri tmerre te pjeseshme dhe mundesisht te riparueshme). Arberia e Shenjte humbi pergjithmone. Keto dykembesha qe gjallojne tani ne ato troje, jane nga te gjitha faret (kryesisht vllehe e greke, aziatike e sllave, jevgj e arixhinj), por s'kane me lidhje me gjakun e paster e te shenjte Arber. Betimi qe beri sulltan mehmet fatihu tek kembet e babait te tij murat II nen muret e krujes (mallkimi i muratit, dhe shkak i ngordhjes se tij nga marazi), u realizua totalisht e 100%. Mallkimi i turqve me magjistaret dhe fallxhoret e tij te tmerrshme paska qene i thelle dhe i pashembellt. Genocidi qe bene ata kunder Arberve dhe Arberise se Shenjte duke e djegur e futur nen okelion "Toke e Mallkuar dhe e Nemur", klasifikimi me i tmerreshem dhe shkaterrues i perandorise osmane e kthehu Arberine ne toke te djegur dhe popullsine e saj ne ato qe quhen 'POPUJ TE ZHDUKUR'. KJO ESHTE E VERTETA E HIDHUR, SHUME E HIDHUR!

  Përgjigju
 • DULE TA NGULE: 15/09/2020 14:37

  PO TI O DULE SA SHKOLL KE TO DULE ? E KE MBARUAR FILLOREN APO E KE LËN PËR GJYSËM. NGA PSEUDONIMI DULE DEL QË JE LER PËR ÇEF E PËR HAENG O DULE TA NGULA DULE KOK TULE. HA HA HA HA HA OR DULE TA NGULE.

  Përgjigju
 • FYTYR BURRI: 15/09/2020 12:01

  KJO KRYEHAJDUTJA E PARTIS ANTISHQIPTARE PD ALBANA VOKSHI GRUA ME FYTYR BURRI TË SHËMTUAR NUK KA DIT QË NUK LEF. E SA HER QË LEF VETËM GËNJEN E SAJON E KUR KJO FEMËR BURR NUK TURPËROHET PËR SAJIMET, GËNJESHTRAT PA FUND. PO KJO FEMËR BURR I SHËMTUAR KUJTON SE SHQIPTARËT JAN BUDALLENJ QË KJO TI GËNJEJ NGA MËNGJESI DERI NË DARL. PTY RAC E PISËT ME KSHU LLOI VEMJESH SI BURRI SHËMTUAR THITHLOPA ALBANA.

  Përgjigju
 • Kalsiandër: 15/09/2020 11:08

  Hm!!??? Besa Besa ke emrin e bukur por ke prer në besë një popull të tërë. Jep dorheqje për arsye personale në mes të luftës me Covidin, dhe çfar është më e turpshme gjithashtu arrogante arsyja që nxjerr qënka dialekti juaj!!!????? Çudi!!! Po që kishe nderin që ishe ministre pa patur as dhe më të voglin kontribut në partin socialiste apo qoft shoqëris shqiptare këtej kufirit!!!!!! Apo harrove që ju thjesht u bët ministre për shkak që nga vinit dhe të atij dialekti!!!! Çudi!!! Nejse zonjë rruga e mbarë dhe me faqe të bardhë. Shpresoj që më kuptuat dhe më fal që nuk mund të shkruaj me dialekt. Tung ju të tjerët!

  Përgjigju
 • Bledi: 15/09/2020 10:41

  Me mire gjuha e Besa Shahinit se eshte shqipe si e Skenderbeut, dhe Ismail Qemalit, sesa gjuha prej Lavireje e Monika Kryemadhit dhe Albana Vokshit and coo.

  Përgjigju
 • Arseni: 15/09/2020 08:47

  Si maloket veriore ashtu dhe ata jugore kur jane me origjine Shqipetare jane njesoj. Ne shqiperine e Skenderbeut dhe te Ismail Qemalit nuk ka jugore dhe veriore, keto jane terma antishqipetare. Kujdes kur shprehemi, te mos biem ne edukimin antishqipetar ne shkollat dhe gjeografine antishqiptare me veri-serb dhe jug-grek. Falenderime per punen dhe djersen qe kontribove per Shqiperine UNIKE patriotja ime Besa, prap ke detyrime per kombesin tende Shqipetare, kudo qe te jesh.

  Përgjigju
 • Kasem gahinji: 15/09/2020 07:31

  Atje ku duam ne shohim edhe qimen.ajo gjuhe e beses eshte shqipe e paster dhe jo dialekt. E keni degjuar ndonjehere te thote "cikat tona"??jo.po marr shembullin me te thjeshte.eshte tjeter pune ndikimi i dialektit tek tingulli i fjaleve.por gjuha e beses ka qene shqip.asnje nuk flet per nepunes te administrates shteterore qe flasin nje dialekt primitiv.degjonja ne zyren e poster ne durres nje person qe nuk e kuptoje se c'thoshte.nepunesja e pyet si te quajme.i tha emrin dhe mbiemrin spahiu.ku punon? Ne issh tirane .beri porosise per pensionin e prinderve.mezi merrem vesh se cfliste.pyta vehten:kur ka dhene provimet ne universitet si eshte marre vesh me petagoget. Dhe keta analfabete te gjuhe letrare i kemi ne administrate. Ndersa ne kapeni me behen se tingulli i fjale eshte verior ndersa fjala shqip e paster. Tu themi kosovareve nderroni te folurit shqip ju vellezerit dhe motrat tona. Pastaj te vini ne tirane

  Përgjigju
 • asl: 15/09/2020 07:06

  Ministren e arsimit dhe ministrin e jashtem (Besen dhe Gentin)ndoshta u vune me shume ne detyre per solidaritet te shqiptareve ne Kosove.Besa mund te mos ishte perfekte per arsye te dialektit por ishte e paster ne ndergjegje,ndersa te "zgjuarit" e PD LSI apo dhe disa deputete te ps qe nuk e donin jane llumi i shoqerise shqiptare,te korruptuar,analfabet,i kane marre diplomat me te paguar.Ashtu edhe Gent Cakaj qe nuk e ka fuqine e ministrit te jashtem,cdo gje e ben me telekomandim ,por qe te dy ministrat kosovare jane te pa korruptuar dhe kjo per mendim tim ka shume vlere.

  Përgjigju
 • Une: 15/09/2020 02:57

  Mbase e kan diskriminuar me te verte. Mbase nuk eshte ndjere e vleresuar. Po megjitheate nuk i takonte ta thonte. Me kujtoi kosovaret e luftes 99s qe edhe se u priten me dyer hapur nuk ishin te kenaqur

  Përgjigju
 • vera: 14/09/2020 23:29

  KJO VOKSHI E KA FYTYREN SI NJE BYTHE QE PO SHTRENGOHET PER TE NXJERRE MUTIN...PTU..

  Përgjigju
 • Vlora: 14/09/2020 22:49

  Besa ishte grua e perkryer ..po shyqyr qe iku ajo lindita nikolla

  Përgjigju
 • Edmond: 14/09/2020 21:51

  Por kur nuk doni te mesoni shqip normal qe do diskriminohesh nga shqiptaret moj cik kosove.Hiqni dore nga feja e tepruar se po ju vendos bota epitet islamik e para kjo e dyta ju nuk kini as sport as balet as teater as kinematografi ju keni vetem hoxh neper europe dhe keni ca kengetare qe kendojne turqishto-sllavisht.Gjith imament ne gjermani jane kosovar dhe shqipfoles nga maqedonia.Ju dhe pse beni gramatik nuk permiresoni gjuhen se nuk doni ta beni dhe e fundit ju na urreni neve te shqiperise kur beni muhabet mes jush kot genjeni kur thoni i duam vellezerit shqiptar.sic keni koken po ua ve festen europa dhe bota sepse ju urreni nen terezen dhe skenderbeun vetem e vetem se ishin katolik.Ndaj mesoni nje gje zot ka nje besimet jane si partite.europa nuk ka patur kurre musliman u kthyhem nga turku per efekt taksash e nizamesh oso kohe. ju jeni popullsi e shkembyet thone gjermanet kosovaret i cuan ne turqi dhe turqit i solli ne kosov dhe bosnje e nje pjese ne maqedoni.Kjo po vertetohet keq mos tju vi.

  Përgjigju
  • Shtrohu te 5: 15/09/2020 05:58

   Cmenduri vetem te lexosh kete lume me budallalleqe. Me siguri je nga keta ekstremistet e rinj fetar te krahut "europian" mos harro se jeni te gjithe njesoj. Jeni erresire dhe asgje tjeter. Nuk je me i mire se nje taleban prandaj mos bej sikur ke ndonje vlere ne Europe. Nuk je askush.

 • rozi: 14/09/2020 21:28

  Urime për punën e bërë dhe suksese të mëtejshme, ti le gjurmë si shqiptare e mirë dhe mbarësi në jetë dhe punë. Injoro të gjithë që merren me llafe pasi nuk bëjnë punë, atë punë që ti e bëre me përkushtim.

  Përgjigju
  • Kabineti: 14/09/2020 23:32

   Po çpune beri moj trulararske? Ishte ministrja e paaftesise, padrejtesise, keqmenaxhuese e injorante bashke

 • Faik: 14/09/2020 21:23

  VDEKJE e PD KRIMIT dhe TERRORISTÈVE ANTI SHQIPTARÈ qè Aderojnè tek kjo PARTI KRIMINELÈSH , qè sa herè del nè Opozitè HEDHIN né ERÉ SHTYLLAT e TENSIONIT tè LARTÈ !!! U SHOFTÉ FARA dhe RRACA e NDYRÈ e kèsaj BANDE KRIMINALE e kamufluar nè Parti Politike me Emrin PD PUTANA !! MALLKUAR MALLKUAR MALLKUAR qofshin edhe Fémijèt dhe FAMILJET e kètyre KRIMINELÈVE dhe KURRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRË MOS e gézofshin GJÈNÉ e VJEDHUR tè Trashèguar nga BABALLARÈT KRRIMINELÈ tè URRYER

  Përgjigju
 • Latif: 14/09/2020 20:41

  Mos, ca humbje madhe per arsimin shqiptar.

  Përgjigju
 • Dauti: 14/09/2020 20:35

  ne cdo vend te botes ka dialekte, po ka edhe nje gjuhe zyrtare. Mos merrje persiper kete post kur nuk njeh gjuhen zyrtare, keqardhje.

  Përgjigju
 • vjeshta: 14/09/2020 20:18

  Duhet të krenohesh se dialekti që flasim na ashtë gjuha e vërtetë dhe e vetme shqiptare. Kur na kena shkru e lexu shqip të tjerët dhitë ( se nuk kishin tjetër mas shpirtit) i numëronin me gurë. Nji gurë,nji dhi! Gati harrova, prapë me gur i numërojnë!

  Përgjigju
  • elona: 14/09/2020 21:53

   ik moj p*rdhu ti dhe ne 2020 na shkruan si kembet e dhise

 • Elton: 14/09/2020 20:07

  Arritjet ne menyre veprore, deshtimet ne menyre joveprore. Do kesh karriere politike te gjate e te suksesshme Besa!

  Përgjigju
 • Loni: 14/09/2020 20:07

  Keq ardhje kosovares Shahinit per largimin nga detyra!eshte e sakte per dialektin qe ka Besa,por partia e krimit dhe hajduteve PD&LSI kurr nuk e kane dashtur Kosoven .

  Përgjigju
 • Ridi: 14/09/2020 20:06

  Bravo Shahini,nje pune e mire Je ne vendinn tend ne shtepine tende,kujt nuk i pelqen dialekti ka serbin e greqin ku mund ta gjejne vedin. Shqiperia eshte e atyre qe flasin Shqip dhe dialektet jane nje pasuria e vendit.

  Përgjigju
 • Sefer daja: 14/09/2020 20:04

  Bere mire qe ike! Kur braktis betejen ne nje moment te veshtire nuk je e denje per te! Me çudit ajo qe thua se ndihesh e diskriminuar!!! Ky eshte kulmi! Vjen nga nje shtet tjeter( dhe pse do te doja me shpirt te ishim nje shtet,se nje komb jemi,e verteta eshte se Kosova eshte shtet tjeter),Me shume pak( per te mos thene aspak) kontribute ne arsimin shqiptar dhe ne partine socialiste qe drejton vendin,emrohesh ministre e nje ministrie nga me te rendesishmet dhe me me shume buxhet dhe ndihesh e diskriminuar!!! ( mos te vune me dhune ministre???)

  Përgjigju
 • Mesuesja: 14/09/2020 20:04

  Vendiim i duhur,vajze e thjesht dhe e pergatitur,suksese .Ne shqiperi eshte veshtire te punosh se ka shume pordhace e pordhace

  Përgjigju
 • Mondi Barcelona: 14/09/2020 19:45

  Besa faleminderit per aq sa kishe mundesi te beje,mos i mere seriozishte disa njerez pa asnje kontribute per shoqerine,po ti shikosh te gjithe qe tu kundervune jane pjese e PD-LSI dmth jane politike jane ata njerez qe jane pasuruar ne kuriz te ketij populli dhe shajne nga mengjesi ne darke se kane te diktuar nga Mona, Luli.com. Respekte

  Përgjigju
 • Qytetari: 14/09/2020 19:42

  HERE TJETER EDI RAMA MOS NA SILL NJEREZ NGA KOSOVA TE NA I BESH MINISTRA,,SEPSE JANE TE PA- SHKOLLE,,JO PROFESIONALE DHE NUK DINE TE FLASIN SHQIP...MALOKU ESHTE VETEN PER BARI DELESH...

  Përgjigju
  • hahahah: 14/09/2020 21:02

   vetem qe qytetar nuk je ti daku......shqip nuk di te flasesh ti ......dhe per bari ne fakt jane mbajtur ata te jugut pasi fushat ne fakt jane me shume ne jug se ne veri ku ke male......po ku e di pleshti ca eshte maloku.

 • Neli: 14/09/2020 19:26

  hajt rruga mbare dhe mos u pafshim mo kurre. Se kuptove se nuk te diskriminuan prej djalektit po prej injorances, fodullikut dhe sepse ne NUK kemi nevoje per nji shtetase te nji shteti tjeter tvi e tna drejtoje dijen dhe arsimdhenijen. Rama duhet ta kishte vendosur qe ne nisje Evis Kushin sepse tpakten jeton me kembe ntoke dhe nuk flet pallavra si ministrja ne largim

  Përgjigju
 • Leo: 14/09/2020 18:59

  Bravo per guximin që dhe dorëheqjen dhe suksese ne angazhimet e tjera. Çdo njeri i di limitet e veta. Kështu duhet të bëjë edhe Debatiks Cakaj, të japi dorëheqjen se e ka shkatërruar diplomacinë shqiptare.

  Përgjigju
 • Landi: 14/09/2020 18:49

  Mir qe iku kjo ministre qeshakate ! Ket se merrnin vesht nxenesit kur flitshin

  Përgjigju
  • durrsak: 14/09/2020 21:06

   po ku di ti mer Laaandiiiii....e te keqen e tepsise qe ke ne koke....po ta dije kush eshte Homeri shqiptare nuk do shkruaje budalliqe mer Laaandiiii.... jo ber gje po ka shkruar ne dialektin e zonjes......injoranca jote ska kufij mer Laaandiii

  • Une: 14/09/2020 20:16

   Ne fakt ju plehrat e PDs merreni shume veshe kur flisni shquheni per gjuhen letrare. Nejse, do merrni vesh mire me 25 prill.

  • Dule: 14/09/2020 19:30

   Ene ti mer kaptinshpulle me mik e paske mor abetaren

 • Une: 14/09/2020 18:46

  Suksese Besa! Ke bere nje pune shume te mire dhe keqarrdhje qe po le qeverine. Shpresoj qe nje dite te kthehesh me gjithe familjen ne Shqiperi e te jesh perseri pjese e PS.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Përfundon mbledhja e Ramës me drejtuesit e qarqeve