Spiropali në '5 Pyetje me Babaramon': Emërimi i Shahinit ishte për të çuar më tej marrëdhëniet Kosovë-Shqipëri

Ministrja e shtetit për Marrëdhëniet për Paralamentin, Elisa Spiropali e ftuar në Report tv ka komentuar në lidhje me largimin e ministres së Arsimit Besa Shahini. Ajo tha se është një arritje e Ramës që bëri pjesë të qeverisë ministra nga Kosova si qëllim për të afruar të dy vendet.

"E konsideroj një nga arritjet e kryeministri Rama për ta afruar Shqipërinë dhe Kosovën për të afruar dy vendet. Kemi qenë të dyja në të njëjtën shkollë të mesme në Kanada. Ky u bë për të çuar më tej marrëdhëniet me Kosovës dhe Shqipërisë'" tha Shahnini.

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Korçë/ Zjarr në fshatin Vithkuq, rrezikohet Manastiri i Shën Pjetrit, Monument Kulture