Unaza e Madhe, IKMT nis shembjen e 20 objekteve në Astir! Ndërtesat janë nga dy deri në katër kate

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur prishjen e 20 objekteve në gjurmën e Unazës së Madhe, Loti III në Astir. Objektet janë të madhësive nga dy deri në katër kate, me funksione të ndryshme.

Një pjesë e tyre janë shpronësuar sipas legjislacionit në fuqi, ndërsa një pjesë janë s'kualifikuar. Deri tani, aksioni i IKMT ka vijuar i qetë. Punimet do të zgjasin 4 muaj ndaj trafiku do jetë i kufizuar. Drejtori i Policisë së Tiranës Rebani Jaupaj u bëri thirrje shoferëve që të zgjedhin rrugë alternative për të hyrë në Tiranë.

D.P./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A vijojnë shqiptarët të mos jenë të ndërgjegjshëm për rrezikun nga Covid-19?

Komento

Komente

  • cuni i fariut: 20/10/2020 09:32

    Kujdes ne prishje se vjen cuni i farihuuuuut dhe bon namin me patllake prej kaucuku, bashke me trimat e LSI-se

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Videolajm/ Në prag të pavarësisë, të rinjtë e FRESSh vendosin 700 flamuj kombëtar në qendër të Sarandës në kujtim të viktimave COVID