VIDEO/ IMT aksion në Vlorë, nis aksionin për lirimin e hapësirave publike

Inspektorati Mbrojtjes së Territorit (IMT) i bashkisë Vlorë ka nisur sot një aksion për lirimin e hapësirave publike dhe prishjen e ndërtimeve pa leje.

Ndërhyrja është shtrirë në disa zona të qytetit si rajoni 3, lagjja 29 nëntori.

Deri tani janë shembur 10 objekte, kryesisht garazhe, kioska apo edhe mure rrethuese që ishin pengesë për hapësirat publike.

Aksioni pritet të vijojë në të gjithë qytetin e Vlorës.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • @ame rika: 23/09/2023 05:01

    Hapja e hapsires Publike eshte e domosdoshme por dhe krijimin i MJEDISEVE INFRASTUKTURES ne sherbim te PUBLIKUT JANE IMEDIATE dhe te Prishen per me SHUME DUHET te NDERTOHET ne INTERES e FUKSION te PUBLIKUT .

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

Mediat izraelite: Pengjet e marra nga Hamasi në Gaza janë mbajtur në kafaze

Mediat izraelite: Pengjet e marra nga Hamasi në Gaza janë mbajtur në kafaze