Imuniteti, Rama: Vetëm
budallenjtë besojnë Berishën

Imuniteti, Rama: Vetëm <br />budallenjtë besojnë Berishën
TIRANE – Kreu i Partisë Socialiste, Ei Rama, reagoi në lidhje me konferencën për media të Kryeministrit Berisha, në të cilën veç të tjerash, u fol për imunitetin.

Edi Rama shkruan në Twitter se “sa më shumë Saliu flet për imunitetin aq më shumë mendoj se duhet të jesh vërtet shumë budalla për të besuar se thotë të vërtetën”.

Sipas kryesocialistit, hyrja në Bashkimin Evropian nuk pengohet prej imunitetit por nga “qeverisja që nuk përmbush dot kriteret, nga institucionet e kapura si dhe nga mungesa e shtetit ligjor”.

Në lidhje me akuzat e Kryeministrit Berisha se opozita po bllokon integrimin, Rama shkruan në Twitter se ”qeveria fajëson në kor opozitën për të justifikuar dështimin e vet me integrimin”.

(Gre.M/Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)