Incidenti në ceremoninë e faljes, Komuniteti Mysliman: Person në kushte të rënduara, jo besimtar me mendje të shëndoshë (VIDEO)

Zëvendëskryetari i  Komunitetit Mysliman Shqiptar, Taulant Bica, e cilësoi në një prononcim për mediat tha se ishte një incident sporadik, që nuk ka të bëjë me besimin.

"Sot është ditë feste, ditë gëzimi dhe ngjarje të tilla nuk i shërbejnë mesazhet të kësaj feste. Ndodhi për shkak të problemeve mendore të një personi apo kushteve në të cilat ai ndodhet. Incidente të tilla nuk kanë të bëjnë aspak me një besimtar me një mendje të shëndoshë", tha ai.


Lajmi kryesor:

'S'ka Zot', incident në ceremoninë e faljes së Namazit nga myslimanët, një 40-vjeçar tentoi të vetëdigjej me benzinë në ditën e Fitër Bajramit (VIDEO)


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngec integrimi i Shqipërisë në BE, sipas jush e kujt është përgjegjësia?×

Lajmi i fundit

John

“100 vjet nga udhëtimi i Justin Godart në Shqipëri”, konferenca shkencore e mbajtur sot në Akademinë e Shkencave