India përvëlohet, temperaturat arrijnë mbi 50 °C

Temperaturat në Indinë Veriore i kanë kalur 50 gradë Celcius, ndërsa vala e të nxehtit ka sjellë mungesë të ujit të pijshëm dhe rrezikun e infrakteve.

Në maj të vitit 2016, Phalodi në Raxhastan shënori temperaturën rekord, 51 gradë Celcius.

Sipas zyrtarëve, i nxehti do të vazhdojë edhe të paktën për një javë tjetër në disa shtetet të tjera indiane.

Në New Delhi, temperatura i kaloi të 46 gradë Celcius, ndërsa banorët janë këshilluar të mos dalin jashtë në orët e nxehta të ditës.

A.AG/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se arritja e marrëveshjes për Reformën do garantojë zgjedhje të lira e të ndershme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Marrëveshje për të mos pasur Reformë