Infektohet me COVID deputeti socialist Fadil Nasufi! Të infektuar mësues, inxhinierë në Berat dhe punonjësja e shtëpisë së foshnjes në Vlorë

Deputeti Fadil Nasufi

Deputeti i PS për Beratin, Fadil Nasufi është infektuar me COVID.

Berati në total ka 566 raste pozitive me COVID dhe nga 20 rastet e raportuara dje në Berat, disa janë mjekë, mësues dhe punonjës në institucione të ndryshme.

Rastet në Berat janë 1 sanitare në Repartin Infektiv në Spitalin e Beratit, 1 mësuese në shkollën 9-vjeçare në fshatin Hinkë, 1 mësuese në shkollën 9-vjeçare në fshatin Dyshnik, 1 sanitare në shkollën e mesme "Kristaq Capo" në Berat, 1 inxhinier nafte në Kuçovë, 2 shofera institucionesh.

Gjatë 24 orëve të fundit ministria e Shëndetësisë raporton se janë shënuar 16 humbje jete nga COVID dhe 545 qytetarë të infektuar.


Lajmi kryesor:

835 raste pozitive, 11 viktima nga COVID! Humb jetën mjeku në Kavajë e polici në Elbasan! Infektohet deputeti i PS e këngëtarja Manjola Nallbani


Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të ketë shitblerje të votës edhe më 25 prill?×

Lajmi i fundit

John

Trafikuan 14 kilogramë kokainë nga Belgjika në Itali, në pranga 2 shqiptarët! Në dhjetor u shkatërrua grupi kriminal ndërkombëtar