Intensifikohen sulmet në Donbas, luftime në Ukrainën Lindore

Intensifikohen sulmet në Donbas, luftime në Ukrainën Lindore

Forcat ruse po vazhdojnë ofensivën e tyre rreth qyteteve lindore të Ukrainës, Lysychansk dhe Severodonetsk, sipas raportimeve të ushtrisë ukrainase.  

Thuhet se luftimet janë akoma dhe intensive në të gjithë rajonin e Donbasit dhe Rusia akuzohet sërish për granatimet e infrastrukturës civile, akuza të cilat ajo i ka mohuar më herët.

Ukraina pretendon se ka zmbrapsur 14 sulme ruse dhe ka shkatërruar 8 tanke mes automjeteve të tjera ushtarake.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Zelensky: Faza më e përgjakshme e luftës ka filluar! Vijojnë bombardimet në Luhansk! Mariupol: Nën rrënojat e tetarit qindra trupa të sjellë nga një varr masiv nga rusët


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik