Inter kundër 'maces së zezë' për vendin e 3! Inzaghi bën gati rrotacionin, por Asllani sërish në stol

Në Champions gjërat po shkojnë më së miri, por për të mos prishur momentin dhe për të patur sigurinë e pjesmarrjes edhe sezonin e ardhshëm, Inter do të luajë sontë në orën 20:45 një përballje delikate kundër Sassuolo-s në Seria A.

Duke qenë se prej disa javësh luhet çdo 3 ditë trajneri Inzagi sërish ka zgjedhur të bëjë rotacion, duke filluar nga porta ku Handanovic do marrë vendin e Onana-s. Në mbrojtje Dambrosio do i japë mundësinë të pushojë Darmianit, ndërsa të njëjtën gjë do bëjë edhe De Vrij me Bastonin. Nga krahët pritet Bellanova të marrë vendin e Dumfries, ndërsa në mesfushë është rradha e Calhanoglu-s për të pushuar, me Brozovic të thirrur nga minuta e parë. Gjithashtu në sulm Lukaku dhe Correa do marrin vendin e Dzeko-s dhe Martinez, dyshja që luajti titullar në derbin me Milanin në Champions.

Inter ka katër fitore rradhazi në Seria A, por Sassuolo ka qenë gjithmonë një ‘mace e zezë’ për zikaltërit. Nëse skuadra e Inzaghit nuk fiton rrezikon seriozisht vendin e katërt, por një tre pikësh do ti bënte të parakalojnë Lazio-n në renditje dhe të synojnë vendin e dytë.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar