Inter shkon në gjysmëfinalen e Europa League

Zikaltrit e Antonio Contes janë ekipi i parë që shkon në gjysmëfinalet e Europa League. Ata fituan 2-1 ndaj Bayer Leverkusen në Merkur Spiel-Arena të Duisburgut.

Në këtë sfidë kanë shënuar Barella në minutën e 15, Lukaku në të 21 dhe për Leverkuesen shënoi Havertz në minutën e 24.

Ndërsa për sfidën mes Manchester United dhe Copenhagen nuk mjaftoi koha e rregull për të shënuar. Ndeshja shkoi me shtesa dhe në minutën e 94 ishte penalltia e Bruno Fernandes që kaloi në avantazh djajtë e kuq.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ruhen koalicionet parazgjedhore siç janë në ligjin aktual?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

U largua nga 'Portokallia', zbulohet ekrani ku do e shohim Xhemi Shehun?