Inter thyen rekordin e Milanit, rekord të ardhurash për gjysmëfinalen e kthimit! Milano të martën kryeqendra e botës së futbollit

Inter thyen rekordin e Milanit, rekord të ardhurash për gjysmëfinalen e kthimit! Milano të martën kryeqendra e botës së futbollit

San Siro i mbushur me tifozë të Interit

Inter-Milan të martën për gjysmëfinalen e kthimit të Champions League do jetë ndeshja me të ardhurat më të mëdha në Itali që vijnë nga biletat e shitura. ‘Corriere dello Sport’ raporton se zikaltërit do ta përmirësojnë rekordin e ndeshjes së një javë më parë me 2 milionë euro.

Në gjysmëfinalen Milan-Inter, ‘djalli’ arkëtoi mbi 10 milionë euro, ndërsa ndeshja e kthimit do të shkojë mbi 12 milionë euro. Jo vetëm kaq, por për sfidën e së martës, që përcakton finalisten e parë të këtij sezoni në Champions League, do jenë 50 ‘broadcaster’ që transmetojnë ndeshjen nga e gjithë bota.

Gjysmëfinalja e parë Milan-Inter përfundoi 0-2 në favor të zikaltërve, por për ndeshjen e ktthimit ‘djalli’ i Stefano Piolit ka shpresa të mëdha se mund ta përmbysë dhe të shkojë në finalen e Stambollit.

Vlen të theksohet se stadiumi ‘San Siro’ ka një kapacitet prej 75508 spektatorësh.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Lufta/ Zvicra vë në dispozicion 100 milionë euro shtesë për çminimin e Ukrainës! Putin ‘feston’ 1-vjetorin e aneksimeve: Ju e zgjodhët atdheun tuaj rus

Lufta/ Zvicra vë në dispozicion 100 milionë euro shtesë për çminimin e Ukrainës! Putin ‘feston’ 1-vjetorin e aneksimeve: Ju e zgjodhët atdheun tuaj rus