Inter thyhet pas 5 ndeshjesh, Napoli përfiton nga i kuqi i Gagliardinit! Asllani luan 90 minuta (VIDEO)

Kampionët e rinj të Italisë, Napoli, i kanë dhënë fund ecurisë pozitive të Interit në kampionat duke fituar 3-1 në stadiumin Maradona. Vendimtar në këtë ndeshje ishte kartoni i kuq i Gagliardinit në minutën e 41, ndërsa në pjesën e dytë Anguissa kaloi në avantazh të besuarit e Spaletti-t. Edhe me pse 10 lojtarë Interi barazoi me Lukakun, por në minutën e 85 kapiteni Di Lorenzo realizoi një supergol për të rikthyer Napolin në avantazh.

Në vijim Interi i hedhur në sulm e pësoi nga një kundërsulm, që u finalizua nga Gaetano. Kjo humbje pas 5 fitoreve rradhazi në kampionat për Interin komplikon kualifikimin në Champions League, pasi Lazio mund të zbresë zikaltërit në vendin e katërt. Për t’u theksuar edhe fakti që për herë të parë në këtë sezon Kristjan Asllani luajti për 90 minuta për Interin, por kjo nuk u solli fat zikaltërve.

Golat e Napoli-Inter mund ti ndiqni këtu.

 

Ne.k./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)