Inter vendos tjetër 'gur' për titullin! Juventus mposht Napolin, rikthehet Paolo Dybala

Inter ka vendosur një tjetër gur në murin e titullit kampion të Seria A, pasi ka mposhtur me rezultatin 2-1 Sassuolo-n. Në ndeshjen e prapambetur, të vlefshme për javën e 28, zikaltërit morën tre pikë shumë të rëndësishme falë dyshes sulmuese Lukaku-Lautaro.

Ishte belgu ai që zhbllokoi shifrat në minutën e 10 pas një krosi që u finalizua bukur me kokë. Më tej Sassuolo ishte imponuese, por pavarësisht kontrollit të madh të lojës nuk mundi të realizonte. Atë që se bënë miqtë në San Siro e bënë të besuarit e Conte-s, që në minutën e 67 dyfishuan me Martinez.

Më tej Interi uli ritmin, ndërsa goli i Traore-s pak minuta nga fundi i lojës vlejti sa për statistikë. Me këtë fitore Inter shkon në kuotën e 71 pikëve, 11 më shumë se Milani i vendit të dytë dhe 12 më shumë se Juventusi, që mbrëmë mposhti 2-1 Napolin, një tjetër sfidë e prapambetur.

Në ‘Allianz Stadium’ shifrat i zhbllokoi Cristiano Ronaldo, ndërsa në pjesën e dytë dyfishoi Paolo Dybala, i cili rikthehet te goli pas një kohe të gjatë mes dëmtimeve dhe përjashtimeve.

Për Napolin goli i Insigne-s në minutën e 90 nuk ndryshoi fatet e kësaj supersfide, që tregoi edhe njëherë se të besuarit e Gatusso-s do ta kenë të vështirë kualifikimin në Champions League.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Ikën e ftohti ekstrem, nxënësit dhe mësuesit në të gjithë vendin kthehen në shkolla! Pritet vendimi për zëvendësimin e orëve të humbura