Inter, ylli i dytë vlen 50 milionë euro

Inter, ylli i dytë vlen 50 milionë euro

Lautaro dhe Thuram

Inter është rrugës për të zyrtarizuar yllin e dytë në fanellë, që do të thotë titullin numër 20-të në Serie A. Veç anës emocionale, zikaltërit pritet të arkëtojnë 50 milionë euro nga fitimi i titullit në Serie A, sipas Gazzetta dello Sport.

Kësti i parë prej 23.4 milionë eurosh do të vijë nga Liga e Serisë A në lidhje me pjesën e të drejtave televizive kushtuar atyre që fitojnë titullin, më pas do t'i mbetet UEFA-s të shkruajë një çek prej 10 milionë eurosh, një çmim i destinuar për atë që fiton Serie A. Deri në këtë pikë të ardhurat janë të garantuara.

Sa i përket marketingut dhe sponsorave, klubi zikaltër duhet të arkëtojë rreth 12 milionë euro, të cilave do t'i shtohet një rritje e pashmangshme e vlerës të markës për sa i përket imazhit për operacionet e ardhshme të partneritetit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta