Interi kërkon sot ndaj Shakhtar finalen e Europa League, Conte: S’kemi frikë

Interi kërkon sot ndaj Shakhtar finalen e Europa League, Conte: S’kemi frikë

Antonio Conte

Sonte në mbrëmje është radha e Interit që kërkon finale e Europa League kundër Shakhtar Donetsk në duelin që luhet në Dyseldorf dhe starton në orën 21:00.

 Pranë skuadrës është bashkuar edhe Presidenti Steven Zhang gjest të cilin trajneri Conte e vlerëson dhe thotë:” Pres një ndeshje të vështirë ndaj një kundërshtari shumë të fortë. Interi im nuk e njeh frikën dhe duam finale”. Zikaltërit janë stërvitur mirë dhe lojtarët janë gati për gjysmëfinalen.

Eriksen pritet ta nisë sërish nga stoli dhe në sulm do jetë dyshja Lukaku-Lautaro Martinez. Interi është ekipi i vetëm italian i mbetur në garat europiane dhe do ta mbyllë një sezon të mirë me qershinë mbi tortë ,fitimin e një trofeu./ Përgatiti Andi Kapxhiu

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Gjermania mbështetje për ndryshimet kushtetuese në Maqedoninë e Veriut

Gjermania mbështetje për ndryshimet kushtetuese në Maqedoninë e Veriut