Interi thyhet në San Siro/ Eintracht Frankfurt në Ligën e Europës pas 24 vitesh

Çaste gjatë sfidës Inter- Eintracht Frankfurt

Interi është zyrtarisht jshtë Ligës së Europës pas disfatës 1-0 ndaj Eintracht Frankfurt në shtëpinë e saj në San Siro.

Ëndra e zikaltërve u ndërpre pas golit të shënuar nga Luka Jovic në minutën e 6-të. Interi pati disa tentative për të shënuar por pa rezultat ndërsa kaptiteni shtatlartë Handanoviç e realizoi më së miri detyrën e tij duke pritur disa goditje të rrezikshme.

Një rezultat zhgënjyes për Spaletin i cili u shpreh se në rezultatin e ndeshjes ndikuan mungesat e shumë lojtarëve të cilët  nuk ishin prezent në fushën e blertë për shkak se kanw pwsuar dwmtime.

Megjithatë, Frankfurti realizoi një lojë taktike duke thyer disa herë mbrojten e Interit, skuadra e Eintracht Frankfurt kualifikohet për herë të parë në konkursin evropian që nga viti 1994-95

Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?

×

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale