Interisimi i Chelsea-s, Strakosha thyen heshtjen: Është nder për mua, kam ëndërruar Premier League që i vogël

Interisimi i Chelsea-s, Strakosha thyen heshtjen: Është nder për mua, kam ëndërruar Premier League që i vogël

Portieri shqiptar Thomas Strakosha

Thomas Strakosha mund të bëjë një kalim madështor këtë merkato vere, duke qenë se futbollisti është me parametër zero pas përfundimit të kontratës me Lazio-n.

Mediat në Angli dhe ekspert merkato thonë se Chelsea po mendon afrimin e portierit 27-vjeçar, i cili po negocion prej kohësh edhe me Fulham. Që kjo necociatë të kryhet duhet fillimisht që blutë e Londrës të largojnë spanjollin Kepa, por kjo nuk është ende e mundur.

Për të gjithë spekulimet Strakosha ka dhënë një intervistë për gazetarin Fabrizio Romano, duke deklaruar: “Është nder për mua që flitet se mund të kaloj në një top klub si Chelsea. Është ëndërr. Kam ëndërruar për Premier League që kur jam fëmijë.”

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Krimi në Maqedoninë e Veriut, në polici edhe babai i 14 vjeçares

Krimi në Maqedoninë e Veriut, në polici edhe babai i 14 vjeçares