Interisti Infantino flet për çështjen Icardi, thumba për agjenten Wanda

Gianni Infantinno, president i FIFA-s

Ditët po kalojnë dhe një zgjidhje duket ende e largët në shtëpinë e Interit sa i takon çështjes Mauro Icardi. Ish-kapiteni vijon rikuperimin nga dëmtimi ndërkohë që çdo ditë shtohen dyshimet për të ardhmen e tij.

Pavarësisht të gjithave ka ende shpresë se gjërat do t’i kthehet normalitetit. Një nga këta persona që shpresojnë të mirën në shtëpinë zikaltër është edhe Gianni Infantino, presidenti i FIFA-s i cili njihet si tifoz i Interit.

Në një intervistë për “Rai Sport” presidenti shprehet se dëshiron që çështja të zgjidhet sa më shpejt, ndërkohë që lëshon edhe një thumbin për agjenten e futbollistit, Wanda Nara.

“Gjithmonë kam dashur dhe shpresuar, që Interi dhe Ikardi të arrijnë gjuhën e përbashkët, e për rrjedhojë edhe një marrëveshje, që fundi të jetë i lumtur për të dyja palët. Agjentët? Çdo vit qarkullojnë rreth 8 miliardë euro. Roli i agjentëve është një profesion që duhet rregulluar. Në Europë nuk ka rregulla strikte. Është koha për të ndërhyrë.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Gazetari i familjes Berisha sulmon Bashën për dosjen 'Toyota Yaris': Ke 8 thirrje nga prokuroria belge, pse nuk shkon të dëshmosh? Je gjobëvënës