INVESTIGIMI 1/ Belind Këlliçi nuk ka diplomë të shkollës së mesme, ja dokumentet që provojnë se si mashtroi universitetin amerikan dhe shtetin shqiptar

INVESTIGIMI 1/ Belind Këlliçi nuk ka diplomë të shkollës së mesme, ja dokumentet që provojnë se si mashtroi universitetin amerikan dhe shtetin shqiptar

Belind Këlliçi dhe dokumenti nga Ministria e Arsimit

TIRANË- Kur Evi Kokalari, themeluese e Foltores së Sali Berishës, do të shkruante pak javë më parë, në rrjetet sociale, se kandidati i çiftit Berisha-Meta për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, nuk e ka mbaruar shkollën e mesme në Shqipëri e për rrjedhojë nuk ka diplomë, shumëkush u çudit si mund të kishte ndodhur kjo.

Si mundej që dikush kishte arritur të mashtronte sistemin, duke gënjyer fillimisht shtetin amerikan të Maryland (ku ndodhet Coppin University), e më pas edhe shtetin shqiptar?

Akuza e Kokalarit ishte e rëndë. Për këtë arsye, kemi bërë disa pyetje lidhur me këtë çështje, për të hedhur pak dritë mbi këtë rast, i cili do të ishte i ngjashëm me mashtruesit tipik, ose “con man”, siç njihen në SHBA.

Pra, a ka diplomë të shkollës së mesme Belind Këlliçi dhe a e ka mashtruar ai shtetin amerikan të Maryland, për t’u regjistruar në ‘Coppin University’, e më pas, edhe shtetin shqiptar për të kryer njësimin e diplomës?

Për t’ju përgjigjur këtyre pyetjeve, iu drejtuam fillimisht Institutit “Harry Fultz”, e cila në përgjigjen e saj zyrtare, që mban datën 16 janar 2023 (dokument kopje të të cilit e disponojmë), konfirmon se Belind Këlliçi ka përfunduar vetëm 4 vite studime nga cikli 5 vjeçar i Degës Biznes, duke vërtetuar faktin se ai nuk e ka përfunduar shkollën e mesme (nivelin 4 të kualifikimit) dhe nuk është diplomuar për programin e studimit përkatës. Pra, nuk disponon një diplomë që vërteton përfundimin e shkollës së mesme.

Të njëjtin fakt, pra që Këlliçi nuk është pajisur kurrë me diplomën e shkollës së mesme, e konfirmon edhe Ministria e Arsimit, të cilës iu drejtuam zyrtarisht dhe morëm përgjigje me një shkresë (kopje të së cilës e disponojmë), e cila shprehet se në rregjistrat e maturës shtetërore nuk gjendet emri i Këlliçit.

Që do të thotë se Belind Këlliçi nuk është futur në provimet e Maturës Shtetërore, e për rrjedhojë nuk mund të jetë pajisur kurrsesi me një diplomë të vlefshme të shkollës së mesme. Kjo konfirmohet edhe nga numri i amzës së shkollës së mesme, me anë të së cilës vërtetohet se ai nuk e ka mbaruar ciklin e plotë 5 vjeçar, pasi në regjistër ka një shënim ku thuhet “është larguar jashtë shtetit” në vitin 2004-2005.

Por, skandali thellohet edhe më shumë kur, nga përgjigja zyrtare që kemi marrë nga Ministria e Arsimit, vërtetohet se Belind Këlliçi ka kryer njësim të paligjshëm të diplomës universitare, pas kthimit nga SHBA. Kjo ka ndodhur në vitin 2010 kur Ministria e Arsimit drejtohej nga qeveria e Sali Berishës dhe nuk dihet nëse dikush ka mbyllur një sy apo Këlliçi ka mundur që të mashtrojë komisionin, njësoj siç bëri edhe me universitetin amerikan.

Çfarë ka ndodhur? Njësimi i paligjshëm i diplomës universitare nga ana e Ministrisë së Arsimit qëndron në faktin se një diplomë universitare “Bachelor”, niveli 6 i kualifikimit, sipas Kornizës Shqiptare e Kualifikimeve, është njohur si “master i shkencave”, niveli i 7 i Kornizës Shqiptare të Kualifikimeve, në kundërshtim me ligjin nr. 10247/2010 “Për Kornizën Shqiptare të Kualifikimeve”, (sipas të cilit, të kesh akses në nivelin 6 të kualifikimit duhet të kesh përfunduar nivelin 4 të kualifikimeve) dhe ligjin nr. 80/2015 “Për Arsimin e Lartë dhe Kërkimin Shkencor në Institucionet e Arsimit të Lartë në Republikën e Shqipërisë” (neni 92 i tij).

Por, siç na u konfirmua zyrtarisht edhe nga Instituti “Harry Fultz”, edhe nga Ministria e Arsimit, Këlliçi nuk rezulton të ketë diplomë të shkollës së mesme, e për rrjedhojë nuk ka si të kryhet njësimi i diplomës universitare.

Nga ana tjetër, nga dokumentacioni i siguruar nga Ministria e Arsimit lidhur me këtë çështje, Këlliçi ka deklaruar përpara komisionit të njësimit të diplomës (deklarata e depozituar prej tij në MAS) se kriteri hyrës në Universitetin që ai ka përfunduar studimet është “përfundimi i shkollës së mesme”. Ky fakt konfirmohet edhe nga një hulumtim në faqen zyrtare të “Coppin University”, ku sipas saj, kriteri minimal hyrës në këtë universitet është pikërisht “përfundimi i shkollës së mesme”.

Po atëherë si ka mundur që Belind Këlliçi të regjistrohet në Universitetin amerikan, pa pasur diplomën e shkollës së mesme?

Për t’i dhënë përgjigje kësaj pyetjeje, duhet të kthehemi pas në kohë, në vitin 2005. Nga informacionet që ka mundur të mbledhime, në vitin kur Belind Këlliçi është regjistruar në “Coppin University” (2005), vëllai i tij punonte pikërisht në zyrën e pranimeve të studentëve të universitetit amerikan. Ka dyshime të forta se ka qenë pikërisht vëllai i tij, i cili nëpërmjet ndërhyrjes së tij, e ka ndihmuar të regjistrohet lehtësisht në këtë universitet, pa e pasur diplomën e shkollës së mesme. Vetë Këlliçi ka rrëfyer se vëllai i tij e ka mbështetur shumë gjatë viteve si student në SHBA, si edhe ka pranuar se ai është edhe financuesi kryesor i fushatës së Këlliçit me sponsorizime prej mijëra eurosh në Facebook.

Këto fakte tregojnë qartë se ai ka gënjyer dhe ka mundur që, përmes një hileje, të mashtrojë qoftë universitetin amerikan dhe shtetin e Maryland-it në vitin 2005, por edhe shtetin shqiptar, në vitin 2010, kur ka bërë njësimin e diplomës? Kujtojmë këtu se me ligjet e shtetit të Maryland, mashtrimi me dokumentet zyrtare përbën vepër penale.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:29
Belind Këlliçi pa diplomë të shkollës së mesme, Evi Kokalari: Berisha të shpjegojë si e promovoi në pozicionet më të larta

1673016339_evikokalari.JPG

Evi Kokalari i ka bërë thirrje Sali Berishës që t’i kërkojë falje publike pas investigimit të publikuar së fundmi, në bazë të të cilit, Belind Këlliçi rezulton pa diplomë të shkollës së mesme.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin e saj social, Kokalari tha se Berisha i detyrohet një shpjegim të detajuar demokratëve që e mbështetën gjatë foltoreve, për faktin që Këlliçin e ka promovuar për pozicionet më të larta brenda PD-së.

“Sali Berisha i detyrohet një shpjegim të detajuar çdo demokrati që e mbështeti gjatë foltoreve për këtë sharlatan, mashtrues dhe gënjeshtar që e promovoi për pozicionet më të larta në PD, ndërkohë që ja anashkaloi të gjitha pislliqet që mashtruesi bëri në zgjedhjet e këshillit kombëtar, kryesi, garat për forum rinor dhe primaret për bashki.

Po ta kishte ndaluar këtë individ atëherë kur mashtroi të gjithë demokratët, PD nuk do gjëndej në mes të një gare kaq të rëndësishme me një skandal të këtij niveli.

Sa për mua, që e kam mbështetur që nga dita e parë pa asnjë obligim nga ana e tij, qoftë financiar apo me forma të tjera, duhet të më kërkojë falje publike që më la mish për ujqërit dhe degjeneratat e Metës dhe të atyre mediave që financohen nga klani i Arben Ahmetajt”-shprehet Kokalari.

Ajo tha se nuk e kishte kuptuar kurrë interesin e Berishës për ta larguar nga vetja, ndërsa shtoi se duhej kontaktuar prokurori i përgjithshëm i shtetit të Maryland në SHBA për të hetuar rastin konkret, duke nënvizuar se Këlliçi ka gënjyer në aplikacionin e shkollës.

“Asnjëherë nuk e kam kuptuar se çfarë interesi kishte Berisha të më kthente kundër vetes, ndërkohë që më kishte aset të fortë në shumë drejtime. I kërkova për muaj të tërë që të mbronte një të drejtë bazike për të gjithë demokratët, 'te garantonte zgjedhje të barabartë’ për të gjithë, e që si pasojë, duhet të hiqte qafe ata që manipulonin në kurriz të shumicës. Nuk e bëri.

Ndërsa mashtruesit, dikush duhet të kontaktojë zyrat e prokurorit të përgjithshëm të shtetit të Maryland që të hap një investigim mbi këtë rast - sepse qartazi ky ka gënjyer në aplikacionin e shkollës. Gjithashtu, një ankesë duhet bërë dhe me 'Bar Association" të po këtij shteti ku është liçensuar i vëllai që duket se është 'the mastermind' mbas këtij skandali.

Ndërkohë, Harry Fultzit, bën mirë të heq nga bordi drejtues menjëherë vëllain e Belind Kellicit, nëse do të tregojë sado pak seriozitet, ndryshe duhet demaskuar publikisht që dhe Shqiptarët ta mendojnë mirë perpara se ta konsiderojnë si opsion shkolle për fëmijët e tyre.

Për sa i përket demokrateve të rithemelimit, vras mëndjen, kur do ta kuptojnë që armiku nuk jam unë. Madje, kam paguar kosto të lartë kur kam mbrojtur të drejtat e tyre dhe kam luftuar për një opozitë fortë, që do ti çoj ata vërtet në fitore”-shkruan Kokalari.

B.K./xy/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Aldo.: 29/04/2023 15:20

  Po ky qënka kokrra e injorantit. Paska fytyrë për me konkuru për Kryetar Bashkie.

  Përgjigju
 • Hasan Pordha: 24/04/2023 16:06

  O Silvi po tani qe e pranoi vete Belo cfare do te thuash qe nuk le fjale pa thene qe keto jane kurdisur nga Erion Veliaj per te denigruar figuren e Belind Kellicit?

  Përgjigju
 • Tan: 24/04/2023 00:08

  Qënkemi pa fat.Kishim Erionin pa shkollë tani na del dhe ky!

  Përgjigju
 • Gjergj: 23/04/2023 10:12

  Shqipèria, ka njohur nè historinè e saj, faza tè pèrpjekjes sè okupimit tè vèndit nga forcat ushtarake tè vèndeve fqinje apo edhe ca mè larg. Kur flasim pèr ato kohè, ne me tè drejtè pèrdorim fjalèn PUSHTIM qè nè vetvete bart gjithè negativizmin e tij, si njè proces i papranueshèm nga shqiptarèt. Rezistenca ndaj tyre, obligim qytetar. Tè gjithè kèta pushtues, kanè lènè gjurmèt e tyre, nga administrative deri arkitektonike, qè shumè banorè tè qyteteve shqiptare sot, i pèrjetojnè edhe sot. Çfarè gjurmèsh ka lènè koha e injorancès sè provincès sè Saliut nga Viçidoli? Çfarè tè mire patèn shqiptarèt nga hordhitè analfabete qè ngulnin tabela nè tokè tè huaj me zhgarravinat e njè shqipeje TÈ XANUN? Çdo shofer taksie nè kryeqytet sot apo punètor i komunales, ka tè paktèn 3 diplloma universitetesh tallava KRISTAL. Kèrriçi i Saliut, nuk bèn pèrjashtim fare kètu. Ai èshtè mishèrim i asaj qè tek tiranasit dhe gjithè Shqipèrinè, NGJALL NEVERI dhe nuk e pranuan kurrè. Sali spiuni, e di kètè. Tirana donte ndryshimin por jo Saliun. Ai dhe politika e kèrriçève tè tij, mbeti gjithmonè diçka e huaj, e ardhur nga njè botè qè askush nuk e donte. Ka ardhur koha, qè kètyre KEQBÈRÈSVE ORDINERÈ tu tregohet vèndi. Njè mjek me dipllomè tallava, VRET. Njè arkitekt me dipllomè tallava, bèn "pallate", qè edhe po ti shohèsh shtrembèr, rrèzohen, e lère pastaj kaosin urbanistik qè shkaktojnè. Njè kandidat pèr kryetar bashkie nè kryeqytet, me dipllomè tallava, èshtè njè MASHTRUES ORDINER. Ndalini.!!!

  Përgjigju
 • Selikati: 23/04/2023 07:15

  Enjof une ezmerin e kabo filloren dhe te mesmen ne yzberosht me korespondenc

  Përgjigju
 • Mohammad: 23/04/2023 01:28

  Hahahaha.kjo motra(belo) me kujton kohenee saliut ku nuk ngeli lopcar pa marre deftese e diplome dhe pushtun policine e shtetit por jo vetem.Ne vitet '90 nje ish deputet i PD per matin qe per fat te keq nuk jeton,Z. Xhomara pyet ish sek e PD atje,cfar arsimi ma,jam me korrespondence i thote ne shkoder,mire pra,futi dhe nje te mesme dhe je ok. Bela,del e tepro tiku qe e boni doktorri prokuror te pergjithshem pa shkolle te mesme. Vallahi kryetar bashkie pa shkolle sna hy npune ????????

  Përgjigju
  • Normal: 23/04/2023 18:08

   Shumica ishin democrats, tani jane te PS , nji mut me ere te shemtuar jane te gjith.

 • Shperthyesi: 22/04/2023 21:48

  Pyetje per gjithe sufllaqexhinjte, po Veliaj ka diplome universiteti?

  Përgjigju
 • Vis maloku: 22/04/2023 21:40

  Sufllaqe per Te gjithe. U kenaqet sot

  Përgjigju
  • Turi: 23/04/2023 11:23

   Jo jo, u kenaqem me qofte te shqupi. Belo zhapziu qoftexhi eshte se pun tjeter sdi te beje

 • Jimmy: 22/04/2023 20:22

  Te vesh pas saliqenit eshte krim!ky kriminel duhet te te jene jashte cdo roli politik!!keta duhen te ndeshkohen si partia ne greqi xrisi avgi ose agimi i arte!!keta sjellin vec urrejtje me njeri tjetrin perdorin dhunen ne cdo rast! Cpret nga keta mother fucker!!jepni shancin nje te riu qe seshte perfshire ne afera kirruptive!!mos votoni te njejtet si 30 vjet me par!!

  Përgjigju
 • Cubel breca: 22/04/2023 17:13

  Mos u habisni fare. Keshtu ne kete gjendje eshte 70% e shqupit,sic u be me kursantat e plepave qe pasojat e saj kan 30 vjet edhe spo mbyllen pastaj universitet e llojit kristal. Prandaj lipset nevoja nje votimi me mendje te kthjellet qe keta qener te mos provojn majat e pushtetit deri nje permisim te mundshem.

  Përgjigju
 • E keni gabim: 22/04/2023 16:30

  Krriçi e ka mbaru shkollen e mesme ne Breg Lumi por i vjen zor me e permend ezmeri natyral so thote Berish tritoli.

  Përgjigju
 • Alea: 22/04/2023 16:03

  Cesht ky turp! Si mund te zgjidhet nje drejtues pa shkoll.

  Përgjigju
  • Atdhetari: 22/04/2023 22:07

   Alea problemi nuk qëndron se ësht apo do zgjidhet një drrejtues pa shkollë sepse Evropa ka njohur me shumicë drrejtues të fuqishën Evropian që skan përfunduar studimet.Problemi qëndrron tek mashtrrini i tij për përfundimin e studimeve.

 • Çerçizi: 22/04/2023 15:44

  Po si pjesa me e madhe e demokrateve duan ti japin mend shqiptarve kur skan per vete

  Përgjigju
 • Xheni: 22/04/2023 15:23

  Turp dhe pafytyresi????

  Përgjigju
 • Fshati: 22/04/2023 15:20

  Po Berisha ku eshte diplomuar ?

  Përgjigju
  • Shkodrani-Belgjike: 22/04/2023 16:55

   Ne viçidol me viça hahaha

 • Blerina Xhyheri: 22/04/2023 15:08

  Te paktë kishin vënë një kandidat të ka arsimin e duhur për të përfaqësuar një post të tillë në rast se do ta fitonte????

  Përgjigju
 • Shkëlqim: 22/04/2023 14:44

  E pyeten njerin si Belon, ai ishte pak me i ditur se Belo pasi kishte dy te larta.Çfare te ka ngel manget nga shkollimi?Ai u pergjigj qe nuk kam mbaruar te mesmen

  Përgjigju
 • Ilda: 22/04/2023 14:40

  Pa shkolle te mesme!!! Po mendoj qe ska as shkollen e larte do e ket blere ???????? Dhe pretendon te drejtoi nje bashki ???????? MOS E MERRNI POPULLIN NE QAF

  Përgjigju
 • Juli: 22/04/2023 14:25

  Eshte tipike e kandidateve te SB dhe IM !

  Përgjigju
 • Arli: 22/04/2023 14:20

  Shumë turp…

  Përgjigju
 • EMmm: 22/04/2023 14:17

  Turp,ja kta janë kandidatët e pashkolle qe promovon PD prej vitesh. Një njeri pa shkolle kurrsesi nuk mund te ndertoje shkolla,nje njeri qe genjen nje shtet dhe nje shkolle nuk e ka problem te mashtroj nje popull te tere. Tani e kuptojme nga i vijne idete qesharake per autobuse falas,fusha futbolli me peme apo carja e sheshit ne mes. Lere kandidaturen për kryetar bashkie Belo pp shko mbaro shkollen se je shume nivel i ulet te garosh me Erion Veliajn nuk e konkuron dot as ne shkollen e mesme lërë më për punë e të tjera gjera

  Përgjigju
 • Erjon: 22/04/2023 14:15

  Mashtrues pa diplome

  Përgjigju
 • Rina: 22/04/2023 14:10

  Si mund ta drejtoje Bashkine ky?

  Përgjigju
 • Emiljano: 22/04/2023 14:10

  O ty te lumte , Ku e ke shkollen e mesme ? -shkolla e mesme ndodhet perballe shtepise

  Përgjigju
 • kalugjeri shpk: 22/04/2023 14:10

  ne albonistan ky eshte realiteti cdo gje blihet e shitet, mashtrohet duke nga politikanet e deri ke sportistet

  Përgjigju
 • Erjon: 22/04/2023 14:03

  Me genjeshtra te tilla do fitoje ??

  Përgjigju
 • Marsilda Karafili: 22/04/2023 13:49

  Diploma, vota, gra kush kaaaa me shitttt? Mfalni mfalni hekra tvjeter, soba, lavatriceeee kush ka me shit

  Përgjigju
 • Hallexhiu: 22/04/2023 13:47

  Pertej faktit qe NUK votoj Kellicin, pertej faktin qe nuk perben lajm qe kellici na genjeka... pervec ketyre, per zgjedhe dhe detyra POLITIKE, pra deputed minister etj, kushtetuta NIK parashikon novel minimal studies pertej moshes ligjore te detyrueshme nga ligji. Paradoksi eshte qe nese dikurlsh si ky behet kryetar bashkie, specialistet neper sektoret bashkiake do duhet te kene trefishin e diplomave te shefit te tyre... pra, ligj I gabuar apo, pune tjeter

  Përgjigju
 • Ela: 22/04/2023 13:46

  Turpi me i madh qe njerez te tille, te pa shkolluar dhe analfabet, qe din vetem te genjejne dhe mashtrojne popullin, kerkojne qe te drejtojne nje vend, si e kane kete guxim kur nuk permbushin as kriteret me minimale! Turp! Turp!

  Përgjigju
 • Eldisela: 22/04/2023 13:40

  Epo skishte si te ndodh te ndryshe????nje njeri me shkolle sdo premtonte autobus falas????????‍♀️

  Përgjigju
 • Eldisela: 22/04/2023 13:40

  Epo skishte si te ndodh te ndryshe????nje njeri me shkolle sdo premtonte autobus falas????????‍♀️

  Përgjigju
 • Megi: 22/04/2023 13:35

  Me mashtrime do fitoje ky??

  Përgjigju
  • Pjeter: 22/04/2023 21:22

   Po si pas teje,hyn kush ne banden e Sal rrumpalles po nuk eshte mashtrus,hajn e krimine? E pamundur te ndodhe!!!

 • gomari: 22/04/2023 13:34

  KRRICI im eshte me shkolle ska rendesi se ka deftese fallco.

  Përgjigju
 • Anna: 22/04/2023 13:29

  Edhe Kandidat per Kryetar Bashkie? Ky u dashka te shkoje te mesoje sa bejne 2×2. Ky mund te genjej veten por jo nje popull te teree......

  Përgjigju
  • Ina: 22/04/2023 21:39

   Hahahaha. U grin me sufllaqe keta o boti

  • Boti: 22/04/2023 16:26

   Bravo..ik tani te hash nje sufllaqe pa mish..e kryeve misionin..

 • Rild: 22/04/2023 13:26

  Turp per kete zgjedhje ????????

  Përgjigju
 • N.K: 22/04/2023 13:23

  Si mund te pretendoje te drejtoje qytetin kur nuk ka arsim? ????????‍♀️????????‍♀️

  Përgjigju
 • Dori: 22/04/2023 13:21

  Turpi me i madh i ndodhur ndonjeher qe nje Kandidat per kryetar bashkie,gjasme me vizion shume,e me premtime boshe,e te dale perpara dhe te perfaqesoje Bashkine e Tiranes pa arsimin e mesem dhe mashtrimin per arsimin e larte ne Marry Land(USA).Me vjen shume keq per popullin simpatizant te ketyre qe as parti smund ti quaj se skan as vule as kryetar!TURP E FAQE TE ZEZE

  Përgjigju
 • Analia: 22/04/2023 13:19

  He me shkrelo, rrite gocen me leket e ps shkove e cove per 7 vjet mbarsi te mashtrusat e pd

  Përgjigju
 • Aleandro: 22/04/2023 13:18

  Mashtrimet nga kta njerez jan te pa fundme duke filluar qe nga premtimet e kota dhe deri te niveli i tyre i arsimit si mundet qe ky te jet nje drejtues i denj per tiranen ???apo si ai tjetri 7x7=42 skan faj se aq nivel kan por duan te na marin ne qaf dhe ne te tjerve !!!!TURPPP MASHTRUSAAA

  Përgjigju
 • Megi: 22/04/2023 13:18

  Qe nga surrati duket qe eshte mashtrues . Mos flasim pastaj per perallat te "Opinion" le pastaj kur perballe ka mjeshtrin e fjales dhe punes . Mikroskopik o Bello ,shume mikroskopik.

  Përgjigju
 • Besar: 22/04/2023 13:17

  Belo pa shkolle te mesme beri llogarite per autobuzat falas imagjino te kishte mbaruar te mesmen sa sherbime falas do kishim nga Belo.????????????

  Përgjigju
 • Ada: 22/04/2023 13:16

  Super mashtrues!

  Përgjigju
 • Matilda: 22/04/2023 13:16

  Haha ky qenka mashtrues klinik dhe fushaten si diplloma po e bene ????????

  Përgjigju
 • Pranvera: 22/04/2023 13:15

  Nuk ka mbaruar shk e mesme ?!!

  Përgjigju
 • Albana: 22/04/2023 13:14

  Qenka mësuar me genjeshtra ky , tani do te genjejë popullin e shkretë ! Do te behet dhe kryetar ky !

  Përgjigju
 • Flo: 22/04/2023 13:14

  Imagjino dikush qe as shkolle e vete nuk e ka bere tamam te drejtoj kryeqytetin e Shqiperise????‍♂️????‍♂️

  Përgjigju
 • K.Hasani: 22/04/2023 13:13

  Zot cfare behet ,hajde beso se ky mund te bej dicka per Tiranen .Sa poshte ka rene partia Pd dhe nje kandidat te vetin nuk mund ta nxirnin tamam ????????

  Përgjigju
 • Vera: 22/04/2023 13:12

  Lajmi tregon qe nuk ka mbaruar shk e mesme.!

  Përgjigju
 • Sara: 22/04/2023 13:10

  kshu esht kur n’vend te nje doktori te nderuar zgjedh nje thuthuq qe na qeka edhe pa diplome

  Përgjigju
 • Itsmeg: 22/04/2023 13:09

  Po mjafton ta ndiqje nga fillimi ne fund intervisten ... Me thane te drejten mu duken pervec peralle qe do ngeleshin ne mendjen e tij por dhe formimi akademik I tij vihet ne diskutim ,sidomos kur perballe ka mjeshtrin e fjales dhe punes . Shume mikroskopik ,shume .

  Përgjigju
 • Meri: 22/04/2023 13:09

  Nje njeri pa diplome qe do te drejtoj Bashkine, turp…

  Përgjigju
 • Albana: 22/04/2023 13:08

  Qenka mësuar me genjeshtra ky , tani do të genjenje dhe popullin e shkretë!

  Përgjigju
 • Rigers: 22/04/2023 13:07

  Prandaj flet mbrapsh ky analfabeti se e paska bo shkollen te bregu lumit

  Përgjigju
 • Arlind: 22/04/2023 13:06

  Pra ktij si thu dot as mashtrus me diplome dmth, pfffff

  Përgjigju
 • Аньа: 22/04/2023 13:06

  Turp i madh pa shkolle dhe pretendon te behet edhe Kryetar Bashkie.. Belo mbaro njeher shkollen.

  Përgjigju
 • Vini: 22/04/2023 13:04

  Ky pa të mesme sipas jush Lali Eti pa universitet baraz janë. Ky mashtrues, Lali Eri mitoman dhe iranian ahahahha

  Përgjigju
 • Artitan: 22/04/2023 13:03

  Super mashtrues belushka

  Përgjigju
 • Anjeza: 22/04/2023 13:02

  E paska genjeshtren ne gjak , gjynah i shkret????

  Përgjigju
 • A.Q: 22/04/2023 13:00

  Ajka e dyshes non grata Berisha-Meta me tetëvjeçare ????????

  Përgjigju
 • Armand: 22/04/2023 13:00

  1-Si mund te pretendoj dikush qe eshte pa shkolle vet te drejtoje Tiranen. 2-Ai tjetri me shkolle gjasme dhe 7x7=42 ????,kurse ky do bej namin fare ????

  Përgjigju
 • Edi: 22/04/2023 12:57

  Genjen veten si i shkolluar

  Përgjigju
 • Klajda: 22/04/2023 12:57

  Lajmi tregon qe Belindi nuk ka shkolle te masme

  Përgjigju
 • Admir S: 22/04/2023 12:56

  Genjeshtra i ka kembet e shkurtra.analfabet smund te na drejtojne!

  Përgjigju
 • Amarildo: 22/04/2023 12:55

  Si mund te jete kryetar bashkie kur minimu nuk ka shkolle! Dhe premton gjera te pa imagjinushme ????????

  Përgjigju
 • Donald: 22/04/2023 12:52

  Nuk do mend vetem nje njeri pa shkoll mund te bej premtime te tipit "Transporti Publik Falas"????????‍♂️????????‍♂️

  Përgjigju
 • Ari: 22/04/2023 12:49

  Si ka mundesiii gjithe ky guxim?

  Përgjigju
 • Flora: 22/04/2023 12:46

  Nje njeri pa shkoll dhe genjeshtar si mund te pretendoj per Kryetar Bashkie ????

  Përgjigju
 • Megi: 22/04/2023 12:46

  Genjen veten si I shkolluar I shkreti ????????‍♀️

  Përgjigju
 • Deni: 22/04/2023 12:44

  O mesu me rrejt ky

  Përgjigju
 • Megi: 22/04/2023 12:43

  Genjen veten si I shkolluar ????????‍♀️????????‍♀️

  Përgjigju
 • Jusuf S: 22/04/2023 12:41

  Shpresojme qe drejtesia te hapi ceshtje penale per kete rast te turpshem , organet ligjzbatuese duhet te reagojne menjehere per kete super mashtrues !!!!!

  Përgjigju
 • Trig: 22/04/2023 12:41

  Belo pa shkolle, pretendon te behet dhe keyetar Bashkie, turpppp

  Përgjigju
 • Kasap Rexhep Bule Öeka [ kepi ]: 22/04/2023 12:41

  Si ka mundësi që gjith politikanët e pd jan mashtrus ordiner ? ? ? Jan bo të gjith më keq se Nard Ndoka me shkoll të lart e pa shkoll të mesme. Mjer Shqiprin çe ka gjet me kshu lloi gjel det.

  Përgjigju
 • Albiola: 22/04/2023 12:40

  Ska qene ndonjehere ne gjendje kaq te keqe opozita, dhe te mendosh qe kane perball nje kundershtar shume te forte si Erjoni, as ne endrra se shohin dot fitoren.

  Përgjigju
 • Graci: 22/04/2023 12:40

  Aha belo qeka per t msu abetareb prap

  Përgjigju
 • Vilma: 22/04/2023 12:39

  Po prandaj flet mbrapsht ky????‍♀️

  Përgjigju
 • Moni: 22/04/2023 12:39

  Perfundo arsimin njehere, pastaj behu kryebashkiak

  Përgjigju
 • Fatjona: 22/04/2023 12:38

  Askush sdo ja dale dot me mashtrime...e verteta gjithmon fiton.

  Përgjigju
 • Anxhela: 22/04/2023 12:38

  Turp perzgjedhja e pd me nje njeri pa te mesme

  Përgjigju
 • Berti: 22/04/2023 12:37

  Kete mubaet ka ky mashtrues qe as shkollen ska bere jo me te fitoj bashkine

  Përgjigju
 • Olsi: 22/04/2023 12:35

  Ky pretendon te drejtoje Bashkine e Tiranes! Ky ka zero shance perballe Erion Veliajt i cili do kete fitore te thelle.

  Përgjigju
 • Gesi: 22/04/2023 12:31

  Po sig qe eshte mashtues e ishallah merr denimin e merituar turp????

  Përgjigju
 • Patriku: 22/04/2023 12:28

  Po sa keq dhe sa mjer ky popull dhe ky vend, nje zhabzi zhuls,qe as shkollen se ka mar, lereni aty tek dengu aty ku ka venin... Me mledh naj kanoqe..

  Përgjigju
 • Klajdi: 22/04/2023 12:23

  Normal e rriti Basha, mentor ka patur Berishen, mashtrues do dilte dhe ky. Vrima dyte mbas sheshit pa filluar akoma politike.

  Përgjigju
 • Sul Merkja: 22/04/2023 12:22

  Ku e more diplomen ne amerik ti me fotokopje te printerat e shqupit.

  Përgjigju
 • Afrim: 22/04/2023 12:17

  Lineni CA e therrasin bello se kte e kom pas UN nshkoll e kemi therrit perher nata bythzi I qelbet sa her binte shi srrihesh nshkoll

  Përgjigju
 • Sahrie: 22/04/2023 12:17

  Po normal ku e gjeti shkollen ky, ktij qe i merret goja mezi lidh dy fjal...o pikaaa pikaaa la nam me na flliq

  Përgjigju
 • Hyrie: 22/04/2023 12:17

  Diploma e blere ,I paditur edhe do voten

  Përgjigju
  • Gjovalin: 23/04/2023 20:58

   Nuk eshte qudi. Saliu beri mesues me tete vjecare gjyqetar me tre muaj kurs depudete me shkolle fillore. Prandaj ecim perpara ne Shqipetaret

 • Altin: 22/04/2023 12:15

  Po ky dhe 8-vjecaren e ka fallso Ik mor pall mashtrus legen cun

  Përgjigju
 • Zana: 22/04/2023 12:07

  Po ik o me gjith ket legen, qe i lepihet her Bashes, her Berishes

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë