Evi Kokalari sulmon Këlliçin: Si mund të jetë njeriu i vitit kur ka gënjyer edhe për diplomën e gjimnazit që nuk e ka mbaruar

Evi Kokalari sulmon Këlliçin: Si mund të jetë njeriu i vitit kur ka gënjyer edhe për diplomën e gjimnazit që nuk e ka mbaruar

Evi Kokalari dhe Belind Këlliçi

Evi Kokalari, ish-aktiviste e ‘flaktë’ në Foltore për rikthimin e Sali Berishës në krye të PD-së, tashmë duket e zhgënjyer nga kjo forcë politike. Kokalari ka sulmuar kandidatin e Sali Berishës për kryetar bashkie të Tiranës, Belind Këlliçin, pasi portali i familjes së Berishës e kishte shpallur ‘njeriun e vitit’.

Për Kokalarin, njeriu i vitit në politikë nuk mund të jetë Belind Këlliçi, pasi sipas saj ka gënjyer edhe për diplomën e gjimnazit që nuk e ka mbaruar.

Në një postim në “Facebook”, Evi Kokalari, akuzon rëndë Belind Këlliçin, se nuk e ka përfunduar të plotë gjimnazin e “Harry Fultz” në Shqipëri, dhe se ka mashtruar në formularin e aplikimit të fakultetit në SHBA, duke kryer një krim federal.

‘Si mund të jesh ‘njëriu vitit në politikë’ kur ke gënjyer dhe për diplomën e gjimnazit që NUK e ke mbaruar?… dhe më vonë gënjen në aplikacionin e fakultetit në Amerikë duke thënë se ke mbaruar gjimnazin. Ky konsiderohet krim federal në SHBA. Pastaj thotë se fitoi bursë sepse ishte kampion tenisi.

Po që i vëllai punonte tek ky fakultet kur ky kampioni ’fitoi’ burse, e deklaroi? E fitoi apo ja mundësoi vëllai?  Ju qofshi me këta mashtrues dhe me këtë mediokritet.  P.s. Harry Fultz duhet ti jap medias menjëherë diplomën e personit në fjalë. Diplomën dhe jo vërtetim që ka bërë katër vite gjimnaz.’- shkruan Kokalari.

Postimi i Evi Kokalarit

Përçarja e Evi Kokalarit dhe Belind Këlliçit ndodhi pasi aktivistja demokrate akuzoi Këlliçin për manipulime në zgjedhjet brenda Partisë Demokratike të drejtuar nga Sali Berisha. Kokalari akuzoi Këlliçin se kishte lobuar dhe orientuar votat për të siguruar një vend në Kryesi. Ndërkohë, pas akuzave, deputeti demokrat e ka paditur në gjykatë Kokalarin, duke thënë se do të provojë shpifjet e saj.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ARBËRORI: 07/01/2023 10:29

  Ore pse në Shqipri gjithmon vihen njërzit pa shkoll pa zotësi në krye të partis wc pd. Sepse krimineli hajdut sali bajga do dordolec të tipit Blendi kriçi që ti drejtoi si buratin. O çfar tmerri që krimineli hajdut sali bajga vazhdon në politik në një koh që ky bastard duhet të ishte në burg.

  Përgjigju
 • Ben: 07/01/2023 07:29

  Ne fakt,se si shkoi dhe i doli shkolla ne Usa Belindit,ka te drejte kjo debilja.Si student Blendi ka qene cope cope,por e mori diplomen.Belindi eshte i habitur vete per kandidat Bashkie,dhe e di edhe vete qe nuk fiton.Sala ja futi lezetçem,mandati deputetit i iken,dhe keshtu Belindi iken rri tek foltorja si zagar,si gjithmone,minimalisht nja 2 vjet.Eshte prane fikjes si politikan.

  Përgjigju
 • NASTRADINI SHEREFEDIN FATMIR GAXHI ÇAFAJ: 06/01/2023 17:37

  O Zot çe ka gjet Shqiprin me tipa si Blendi Kërriçi me shok. Tani kriçi Blend po na del dhe pa dipllom gjimnazi më keq se veshgjati Nard Ndoka pa shkoll të mesme e me dipllom universitete. O e mjera Shqipëri çfar mban në gjo.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit