POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Investimet në kryeqytet, Veliaj: Do ndërhyjmë në të gjitha rrugicat

Gjatë ditëve të fundit, punonjësit bashkiak po punojnë për të rehabilituar dhe asfaltuar disa rrugë në kryeqytet, duke u kujdesur për shtresat asfaltike, trotuaret, dhe ndriçimin.

Teksa publikon në rrjetet sociale disa foto nga puna në terren, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj thekson se ndërhyrja do të vijojë në të gjitha rrugicat e kryeqytetit.

“Unë e di ekzaktësisht çfarë rrugësh kanë ende nevojë për ndërhyrje në Tiranë. Ashtu si çdo muaj, edhe këtë herë ekipi ndërhyri në: Kashar, rruga e Kavajës, rruga Bardhyl, rruga Dervish Hatixheja, rruga Pjetër Budi, rruga Vangjush Furrxhi, rruga Viena në Sauk dhe rruga e Durrësit. Ndaj pak durim e besim, sepse do ndërhyjmë për çdo problematikë në të gjitha rrugët e rrugicat e Tiranës”, shkruan kryebashkiaku Veliaj.

Punimet në infrastrukturë jo vetëm që lehtësojnë lëvizjen e qytetarëve, mjeteve dhe mallrave, por i japin një vlerë tjetër pronës.

d.ba./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • sarandioti: 18/05/2019 18:41

  O ERION BEJI RRUGET E RRUGICAT SI NE AMERIKE ME HARK QE TE KULLOJE SHIU,

  Përgjigju
 • Fabi: 16/05/2019 13:31

  Kalo rregullo edhe rrugen naim frasheri se ka 29 vjet ska ven njeri dore..o erjon djali

  Përgjigju
 • Fabjan: 16/05/2019 13:29

  Kalo edhe ne rrugen Naim Frasheri se eshte e vetmja lagje qe skan ven dor 29 vjet..o erjon djali

  Përgjigju