iPhone SE 3, zbulohet koha e lançimit dhe gjithçka që duhet të dini rreth tij

iPhone SE 3, zbulohet koha e lançimit dhe gjithçka që duhet të dini rreth tij

iPhone i ri nga gjigandi "Apple" më në fund është gati. iPhone SE është smartfoni më i ri dhe më i lirë i lançuar nga "Apple". Një version i gjeneratës së parë i lançuar në vitin 2016, i ndjekur nga një përmirësim i gjeneratës së dytë në 2020. Tani Apple ka lançuar një iPhone SE të gjeneratës së tretë me disa përmirësime të zgjuara.

Si fillim, ai tani mbështet internet super të shpejtë 5G, nëse keni një SIM 5G dhe ka mbulim rrjeti 5G në zonën tuaj. Po ashtu është përmirësuar gjithashtu me çipin efuqishëm A15 Bionic të Apple. Është i njëjti procesor si ai i iPhone 13 dhe iPhone 13 Pro MAX. iPhone SE kushton 429 dollarë në SHBA dhe 419 £ në MB.

Data e lëshimit në treg të iPhone SE 3:

Data zyrtare e lançimit të iPhone SE 3 është e premtja, 18 mars.


 

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Rikthehet si drejtor Denion Mejdani, i biri i presidentit Rexhep Mejdani! Emërohet në krye të Qendrës për Rehabilitimin e të Kthyerve nga Aktiviteti Terrorist