Ipswich Town ngjitet në Premier League pas 22 vitesh pritje

Ipswich Town ngjitet në Premier League pas 22 vitesh pritje

Ipswich Town në Premier League

Pas 22 vitesh pritje Ipswich Town nga sezoni i ri do jetë pjesë e Premier Leagues angleze të futbollit. Skuadra e trajnerit Kieran McKenna fitoi këtë të shtunë 2-0 kundër Huddersield dhe pozicionohet kështu në vendin e dytë në tabelë, duke arritur objektin madhor.

Një pikë i duhej Bluve në shtëpi, teksa mijëra tifozë shoqëruan lojtarët dhe i mbështetën në stadium. Në fund festa ishte e madhe, ndërsa ultrasit zbritën në fushën e lojës për të festuar këtë sukses që pritej për më shumë se dy dekada.

Pas Leicester City, tanimë Ipswich bëhet skuadra e dytë e konfirmuar që sezonin e ri do jetë pjesë e PL në Angli. Nga ana tjetër, fat i keq për Huddersfield që pas kësaj ndeshje u rrëzua në Ligën e Parë.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

‘A je shqiptar a? Momente gazmore mes tifozëve dhe gazetarit të Report Tv në Hamburg

‘A je shqiptar a? Momente gazmore mes tifozëve dhe gazetarit të Report Tv në Hamburg