Ish deputetja e PD-së akuzon Ramën: Ke ndërtuar vetëm 22 km për 7 vite, ato janë nisur përpara 2013

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj kritikëve për cilësinë e rrugëve të ndërtuara në Shqipëri duke thënë se qeveria po punon me standardet europiane.

Ndërkohë që solli në vëmendje kohën kur vendi drejtohej nga demokratët, duke thënë se ajo qeveri ka bërë shumë më shumë tendera ka ndërtuar copa rrugësh duke i lënë më pas në mes.

Në lidhje me këtë deklaratë ka reaguar deputetja e PD-së, Jorida Tabaku e cila shkruan se kryeministri Rama ka ndërtuar vetëm 22 km rrugë në 7 vite qeverisje. Ndërsa për rrugët e ndërtuara nga qeveria Rama ajo thotë se ato janë të nisura përpara vitit 2013.

"I gënjeu shqiptarët se rruga nuk është zhvillim. Pastaj, se nuk kishte rrugë të ndërtuara. Në fund të rrugës së tij u thotë shqiptarëve se po ndërton rrugë. Cilët rrugë? Ato të nisura përpara vitit 2013 atëherë kur i sulmonte. Bilanci i tij: vetëm 22 km rrugë në 7 vite! Rama është prova njerëzore e gënjeshtrës për mbijetesë. Çdo ditë që qëndron, më shumë dëm i bën Shqipërisë dhe shqiptarëve", shkruan Tabaku.

E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se forcat politike do arrijnë marrëveshje për çështjen e listave?

Komento

Komente

 • Qefliu: 13/08/2020 19:47

  A ta hengsha zemren syrin buzet....ke shum te ""drejt""ju zemra i kini ber te gjitha te keqijat qe jan ber der me sot...pika ime dobet voten do ta fus ne kuti per ty vesh llapushja ime...

  Përgjigju
 • Tironci: 13/08/2020 18:11

  Jo moj plehre e dhafazane je bo si Sonila me mire 27 km rruge qe ka bo ky sesa kryetari yt hajdut qe bleu 4 vila dhe Benz 100 mije eurosh per 6 muaj.Ky eshte dadhimi mes hajdutit dhe vrasesit tat dhe Rames.

  Përgjigju
 • Babale: 13/08/2020 16:44

  Babale Tabaku... By** Bardhaku

  Përgjigju
 • Turi: 13/08/2020 16:02

  Ik moj pise laj gojen kur flet paskeni shtruar ju kurvat e pd rruget asgje nuk keni ber ju per vendin vetem e keni shkaterruar putana skeni me qeveri deri ne 2050

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Kërcënoi se do të vetëvritet te oborri i vjehrri, arrest me burg për Elton Metën