Ish-drejtori i doganave, Arlind Gjokutaj emërohet Sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Financave

Ish drejtori i doganave, Arlind Gjokutaj, është emëruar sekretar i përgjithshëm i Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë.

Ai është prezantuar këtë të martë me detyrën e re. Gjoktaj zëvendëson në këtë detyrë Oltion Muzakën. Ky i fundit kishte marrë detyrën para një viti.

Gjokutaj së fundmi ishte pjesë e Njësisë Speciale të Antikorrupsionit dhe Antievazionit. Po ashtu vite më parë ka qenë edhe tek Drejtoria e Parandalimit të pastrimit të parave.

J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ani: 06/10/2021 14:37

  Kam patur rastin te punoj me Drejtorine e Doganave me Z.Gjokutaj, profesionist i vertete dhe nuk ka lidhje me xhepistat qe kan qene dhe jane drejtor neper Dogana. Suksese Arlind

  Përgjigju
 • NIku: 06/10/2021 10:33

  Suksese se eshte djale me dinjitet

  Përgjigju
 • Kerpusha: 05/10/2021 18:42

  Ky e pordhi Drejtorin e Doganes ky do dhjesi M.F.Do ja shikoni shpejt tymin

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Personat me aftësi të kufizuara takojnë ministren Ibrahimaj: Morëm fjalë të mira! Ja kërkesat tona